Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Na pražskou galerijní scénu vstupuje nový ambiciózní projekt The Gallerister

Na pražskou galerijní scénu vstupuje nový ambiciózní projekt The Gallerister
The Gallerister, užito se svolením
 nst
nst

Pro milovníky a sběratele umění se otevírá nová galerie v samotném srdci Prahy. The Gallerister ve Štěpánské se zaměřuje výhradně na současné české umění. Nabídne jak klasickou malbu na plátně, tak i grafickou techniku litografie. Podzimní sezónu zahájí výstavou dvou uznávaných  českých grafiků – Jiřího Slívy a Petra Ptáčka.

Galerijní program se plní zajímavými jmény a již nyní je nasmlouván až do poloviny roku 2025. „Chceme dát výstavní příležitost jak umělcům, kteří jsou již neochvějně etablováni na české výtvarné scéně a hledají nové zajímavé prostory pro prezentaci svých děl, tak i mladým začínajícím autorům, pro které nabídka na vlastní výstavu znamená příležitost představit se veřejnosti i odbornému publiku,“ říká spolumajitel a ředitel galerie Michal Bařina.

Podzimní sezonu v The Gallerister zahájí 16. září společnou prodejní výstavou grafiků Jiřího Slívy a Petra Ptáčka. Výstava Vino Fatale & Pop Art?!? potrvá až do 11. října. K vidění bude více než stovka grafik a několik obrazů Petra Ptáčka, který svá díla vystavuje jinak velice vzácně. Vernisáž k výstavě proběhne ve čtvrtek 19. září od 18:00 hodin a je pouze pro zvané. 

Petr Ptáček je malíř, grafik a kreslíř, proslulý zejména svými technicistními díly, v nichž oslavuje krásu rozličných strojů. Jeho automobily, letadla, lokomotivy, lodě či motocykly jsou vždy vysoce estetickými objekty, a budí dojem poetičnosti a sentimentu starých časů, kdy každá nová vlaštovka technického pokroku byla jako malé kouzlo vyvolávající tichý úžas. V umělcově tvorbě nalézáme mimo jiné inspiraci v uměleckém směru Pop-art, k němuž odkazuje i název této výstavy.

Jiří Slíva je český výtvarník, věnující se především kreslenému humoru, knižní ilustraci a grafickým technikám, mezi nimiž vévodí litografie. Je vyznavačem „čistého humoru“, který není nuceně satirický, ale spíše zprostředkovává život a jeho absurditu jemným, prostým, avšak velmi inteligentním a nápaditým způsobem. V jeho motivicky pestrém díle nalézáme oblíbené a opakující se náměty: Kávu a kavárny, klauny, Franze Kafku, jazz, Sigmunda Freuda nebo třeba autorovo oblíbené víno. A právě vínu je věnována i tato výstava.

Leon Tsoukernik na výstavě Hráč v galerii Magnus Art

Miliardář Leon Tsoukernik: Peníze nemají žádnou hodnotu. Kupovat umění na investici mě nezajímá

O Leonu Tsoukernikovi je v poslední době hodně slyšet. Prodal svůj většinový podíl v hráčském impériu, chystá novou synagogu v Mariánských Lázních a dál rozšiřuje svou nevšední sbírku umění. Co nevšední, fantastickou, opulentní, neskutečně hodnotnou. V dnešních cenách jistě v mnohamiliardové. Právě její část, konkrétně tři desítky obrazů, představuje galerie Magnus Art v sídle J&T Banky. Jsou tu tři díla Emila Filly, jedna Toyen, Čapek, dva Zrzaví, Šíma, ale také obří dílo Damiena Hirsta nebo krásné obrazy Vasila Kandinského či Augusta Renoira. „Mám asi dva tisíce uměleckých děl. Nikdy nenakupuju na spekulaci,“ říká bývalý obchodník se starožitnostmi, pokerový hráč, zakladatel obřího kasina a dnes hlavně sběratel umění Tsoukernik.

Přečíst článek

Jiří Georg Dokoupil

Jiří Georg Dokoupil: Styl je matematická formule. Máte ingredience a jedete

Patří k nejvýraznějším osobnostem globální umělecké scény, které Československo světu dalo. Jeho bublinové obrazy jsou ikonické a zná je doslova každý milovník umění či sběratel. Jiří Georg Dokoupil nyní oslavil sedmdesátiny a nadále boří konvence.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Ředitel Veletrhu Sběratel Jindřich Jirásek

Veletrh Sběratel nabídne unikátní známky i Chucka Norrise. Chceme lákat mladé, říká jeho šéf

Přečíst článek
Doporučujeme