Navrhovat interiér lze i na dálku a s utaženým rozpočtem
Rekonstrukce bytu v pražských Dejvicích je výjimečná hned ze dvou důvodů. Kvůli covidu navrhování probíhalo na dálku, a ještě k tomu s minimálním rozpočtem. Kompletní přestavba, při níž došlo nejenom na změnu dispozic, ale i k výměně rozvodů, vyšla na 1,2 milionu korun.
Byt v pražských Dejvicích nevyhovoval majitelům hned ve dvou ohledech. Byl to špatný až dezolátní stav i nefunkční dispozice. Měl původně pouze jednu ložnici a dvě koupelny, nevhodně orientované do velké vstupní haly.
„Návrh pracuje s vloženými vestavbami, které skrývají nové funkce, upravuje dispozici a provoz bytu, a všude tam, kde to je možné, využívá původní prvky - jako například dveře a podlahy,“ přibližuje architekt Alessandro Preda, zakladatel architektonického studia se sídlem v New Yorku a italské Brescii.
Sádrokartonové vestavby plní funkci praktickou, například ve vstupním prostoru vestavba funguje jako samostatná šatna, v ložnici pak v sobě ukrývá koupelnu. A význam mají i estetický. „Jejich odstupňování je jasně vizuálně odděluje od původního vybavení bytu,” přibližuje architekt.
Kompletní rekonstrukce vyšla na 1,2 milionu korun.
Sběratelé a investoři na českých aukcích výtvarného umění podle prvních propočtů expertů loni utratili přibližně 1,4 miliardy korun. Obchody se tak zřejmě vracejí na úroveň před pandemií nemoci covid-19, konstatovala Tereza Koucká ze serveru Artplus.cz, který se věnuje trhu s uměním.Čeští sběratelé loni v aukcích nakoupili obrazy za 1,4 miliardy. Nejdráž se prodalo dílo Toyen
Enjoy
Evropa zažila nejdivočejší rok s plynem, velké firmy si půjčovaly, mnohé malé se položily. Nouzově si musel vypůjčit 10 miliard eur také německý energetický gigant Uniper, aby nebyl vyhozen z obchodování na komoditní burze, píše Bloomberg.Drahý plyn drtí i giganty: Německý Uniper si musel nouzově půjčit miliardy
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.