Není největší, ale je nejdražší. Burger Golden Boy stojí 130 tisíc korun

Nejdražší hamburger na světě vyjde na téměř 130 tisíc korun. Nechybí v něm japonské hovězí, pravý kaviár ani lanýže.
Wagyu A5, Don Perignon, lanýže, kaviár Beluga nebo majonéza z kachních vajec. Zmiňované ingredience jsou to nejdražší, co si strávníci mohou pořídit. Tentokrát ale nejsou seznamem pro vytvoření michelinského menu, ale pro přípravu hamburgeru. Toho nejdražšího na světě.
Tento hamburger – Golden Boy – vytvořil ve své restauraci De Daltons Robbert Jan de Veen. Pokrm o váze 325 gramů vyjde na pět tisíc eur (přibližně 128 tisíc korun). A právě díky této závratné částce se zařadil do seznamu Guinnessových rekordů.
Překonal tak rekord z roku 2011, který si držel hamburger za 109 tisíc korun. Ten ale vážil 350 kilo. „Podobná velikost je pro jednoho člověka samozřejmě nestravitelná. Věřil jsem, že to dokážu lépe a vsadil jsem proto na ty nejluxusnější ingredience,“ dodal de Veen.
Základem Golden Boye je hovězí z japonského plemene Wagyu, kilo takového masa vyjde na asi šest tisíc korun.
Prvním, kdo nejdražší hamburger na světě ochutnal, byl Robèr Willemse, předseda holandského stravovacího svazu Oninklijke Horeca Nederland (KHN). Veškerý výtěžek, tedy pět tisíc eur věnovala restaurace holandské Národní potravinové bance.
Hamburger je možné si objednat 14 dní předem, a to po složení zálohy ve výši 750 eur.
Denně čerstvá ryba, pljeskavica nebo burek. Kousek Balkánu můžete ochutnat v Bistru Antonia Sandeva na Skořepce. Navíc za velmi příjemné ceny.
Poznávejte chutě světa: Tentokrát se vydejte za Středomořím do centra Prahy
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.