Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Není největší, ale je nejdražší. Burger Golden Boy stojí 130 tisíc korun

Nejdražší hamburger na světě.
De Daltons
Petra Nehasilová

Nejdražší hamburger na světě vyjde na téměř 130 tisíc korun. Nechybí v něm japonské hovězí, pravý kaviár ani lanýže.

Reklama

Wagyu A5, Don Perignon, lanýže, kaviár Beluga nebo majonéza z kachních vajec. Zmiňované ingredience jsou to nejdražší, co si strávníci mohou pořídit. Tentokrát ale nejsou seznamem pro vytvoření michelinského menu, ale pro přípravu hamburgeru. Toho nejdražšího na světě.

Tento hamburger – Golden Boy – vytvořil ve své restauraci De Daltons Robbert Jan de Veen. Pokrm o váze 325 gramů vyjde na pět tisíc eur (přibližně 128 tisíc korun). A právě díky této závratné částce se zařadil do seznamu Guinnessových rekordů. 

Překonal tak rekord z roku 2011, který si držel hamburger za 109 tisíc korun. Ten ale vážil 350 kilo. „Podobná velikost je pro jednoho člověka samozřejmě nestravitelná. Věřil jsem, že to dokážu lépe a vsadil jsem proto na ty nejluxusnější ingredience,“ dodal de Veen.

Základem Golden Boye je hovězí z japonského plemene Wagyu, kilo takového masa vyjde na asi šest tisíc korun.

Reklama

Prvním, kdo nejdražší hamburger na světě ochutnal, byl Robèr Willemse, předseda holandského stravovacího svazu Oninklijke Horeca Nederland (KHN). Veškerý výtěžek, tedy pět tisíc eur věnovala restaurace holandské Národní potravinové bance. 

Hamburger je možné si objednat 14 dní předem, a to po složení zálohy ve výši 750 eur.

Antonio Sandev velí kuchyni.

Poznávejte chutě světa: Tentokrát se vydejte za Středomořím do centra Prahy

Denně čerstvá ryba, pljeskavica nebo burek. Kousek Balkánu můžete ochutnat v Bistru Antonia Sandeva na Skořepce. Navíc za velmi příjemné ceny.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Fastfood Burger Service otevřel v Revoluční ulici.

Už nikdy do McDonald´s? V Praze otevřeli novou burgrárnu, mají i lanýžové hranolky

Přečíst článek
šéfkuchař Přemek Forejt

Nikdy jsem se netajil láskou k fastfoodu, říká Forejt o spolupráci s McDonald´s

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme