Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nejdražší dovolenkové destinace světa. Noc za přespání vyjde na desetitisíce

Kolik stojí pobyt v deseti nejdražších dovolenkových destinací světa?
iStock
Jiří Frydlewicz
fry

Letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a turistická sezóna jede v plném proudu. A zatímco průměrně vydělávají turista objevuje spíše zavedené a cenově dostupné adresy, ti movitější se mohou porozhlédnout po něčem atraktivnějším. Možnou inspirací pro ně by mohl být žebříček deseti nejdražších destinací světa, který sestavil web floridapanhandle.com.

Americký cestovatelský web, který cituje server CNBC, sestavil nejdražší desítku míst z celkem sta lokalit. Shromáždil údaje o cenách za ubytování na jednu noc, dal dohromady průměrné denní náklady za dopravu, průměrnou cenu na tři nejoblíbenější atrakce v dané lokalitě, náklady na jídlo i cenu letenek. 

Pomyslným vítězem se stalo hlavní město francouzského zámořského společenství Svatého Bartoloměje Gustavia, ležícího v Karibiku. Ubytování v nejdražší prázdninové destinaci vyjde průměrně na 1700 dolarů za noc pro jednu osobu, to je něco málo přes 37 tisíc korun. Pokud jde o čtyřčlennou rodinu, šplhají náklady daleko výše. Za noc rodina zaplatí 3783 dolarů, tedy necelých 83 tisíc korun. Průměrné denní náklady na jídlo ve městě, které má pouhých 2300 obyvatel, se pohybují okolo 58 dolarů (1272 korun). Za jídlo turisté utratí v průměru 24 dolarů, asi 526 korun.

Baltské moře

České lázně strádají. Na dovolenou se lidé vydávají raději k Baltu

Letní sezona bude tento rok pro většinu lázeňských a wellness hotelů v Česku zklamáním, více lidí chce na dovolenou do zahraničí, uvedl manažer portálu Spa.cz Richard Šipoš.

Přečíst článek

Na opačném konci spektra se nachází město Biškek, hlavní město Kyrgyzstánu. Čtyřčlenná rodina zde za noc průměrně zaplatí 193 dolarů, tedy něco málo přes 4200 korun. I ostatní náklady jsou pochopitelně neporovnatelné s luxusem v Karibiku. Průměrná útrata za jídlo se pohybuje okolo 29 dolarů (636 korun), za dopravu jde o pouhý dolar a atrakce jsou jen o další dolar dražší.

FOTOGALERIE: Kolik průměrně utratí turisté za den v deseti nejdražští dovolenkových destinacích? A které to jsou? Podívejte se:

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Mešita šejka Zayeda

Bílé pláže i monumentální mešita. Zapomeňte na Dubaj, letos se létá do Abú Dhabí

Přečíst článek
Ritz-Carlton Doha

REPORTÁŽ: Ritz-Carlton Doha je luxusním útočištěm na soukromém ostrově

Přečíst článek
Doporučujeme