Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nejlepší britská univerzita? Oxford ani Cambridge to už překvapivě není

Kate a William, britský královský pár
iStock
Tereza Zavadilová
tzv

Top britská univerzita je ta, kde studovali královští manželé Kate a William.

Skotské městečko St Andrews je známé golfem a také univezitou. Škola, která byla založena v roce 1413, je nyní podle vlivného žebříčku sestavovaného společně deníky The Times a The Sunday Times nejlepší ostrovní univerzitou. Těsně přeskočila ikonické univerzity v Oxfordu a Cambridge, které skončily jako druhá a třetí, a jejichž historie je ještě o dvě stě let starší. Stalo se tak poprvé v třicetileté historii žebříčku, že byla slavná dvojice „Oxbridge” poražena.

Hlavním důvodem je fakt, že skotská univerzita zvládla lépe on-line vzdělávání skrze svůj model malých tříd během pandemie. „Je to skvělá zpráva nejen pro univezitu a její personál, ale také pro studenty. Je to důkaz toho, jak skvěle se zvládl poslední rok, navzdory těžkým podmínkám,” řekla Daily Mail šéfka studentské asociace Lottie Dohertyová. 

St Andrews je ústavem, v níž po generace studuje britská šlechta a akademická elita. Nyní je ale čím dál populárnější mezi zahraničními studenty - polovina studentů pochází z celkem 145 zemí mimo Británii. Nyní tam studuje zhruba deset tisíc mladých lidí. 

Old Course v St Andrews iStock

St Andrews krom univerzity proslavil také golf. Městečko je považováno za „domov golfu”, protože až do roku 2005 vlastnil globální práva na tuto hru tamní The Royal and Ancient Golf Club of St Andrews, známý jako The R&A (nyní je oddělený od původního elitního golfklubu). Nachází se tam také nejstarší golfové hřiště světa, Old Course, původně z šestnáctého století. 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Spolek Inspire - Impact Network rozjely nejzkušenější české top manažerky

Mrázová, Kijonková, le Moigne. Nejvlivnější ženy Česka chtějí zlepšit pracovní šance žen

Přečíst článek
Doporučujeme