Nejlepší restaurace na světě je opět kodaňská Noma

Nejlepší restaurací na světě podle prestižního gastronomického žebříčku The Best 50 se opět stala kodaňská Noma. České podniky se v padesátce nejlepších restaurací neumístily.
Na druhém místě seznamu, který loni nebyl zveřejněn kvůli pandemii, se umístil rovněž podnik z Kodaně – restaurace Geranium.
„Když jsem na tomto místě stál v roce 2010 poprvé, byl jsem doslova v šoku. V mnohem větším šoku ale byl tehdy náš rezervační systém, web nám pod náporem objednávek spadl hned několikrát,“ nechal se slyšet při slavnostním vyhlášení výsledků v Antverpách šéfkuchař Nomy René Redzepi.
Deset nejlepších restaurací podle žebříčku The Best 50 si můžete prohlédnout v galerii:
Od té doby se podnik pod jeho vedením dostal na první místo žebříčku ještě čtyřikrát, zlatá příčka mu unikla jen v době, kdy kvůli stěhování přerušil na dva roky provoz, upozornil server CNBC.
V Nomě se menu obměňuje třikrát ročně podle sezóny. Je to sezóna mořských plodů, kterou střídá zeleninová sezóna a tu pak sezóna zvěřiny a lesních plodů. Menu o 20 chodech v Nomě vyjde na zhruba 436 dolarů, s párováním vína pak ještě o 280 dolarů navíc.
„Vaše návštěva v Nomě nebude nikdy stejná. Tamní tým neustále hledá nové a nové ingredience,“ píše se o restauraci v žebříčku, který každoročně organizuje britská společnost William Reed Media.
V předchozích letech tam zaujali například vegetariánskou celerovou shawarmou nebo pokrmy z kachních stehen a vnitřností.
Oschlé sendviče a šampaňské z plastového kelímku v byznys třídě? Ano! Ve světě zuří pandemie a některé aerolinky již rok a půl covid používají k odůvodnění omezení pozemního i palubního servisu.
Když cestování byznys třídou není, co bývalo
Enjoy
Americká společnost Netflix koupila herní studio Night School Studios. Jde o první převzetí firmy, která se specializuje na vývoj videoher. A cena? Ta zůstala utajená. Videohry jsou nicméně horkou sázkou Netflixu, který si jejich zařazením do nabídky chce udržet své vedoucí postavení mezi streamovacími platformami.
Netflix zahájil novou éru. Koupil prvního vývojáře her
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.