Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Největší výletní loď světa budí kontroverze a posměch. Na moře vypluje v lednu

Icon of the Seas vypluje na svou první plavbu v lednu.
Royal Caribbean International
 ČTK

Monstrózní loď Icon of the Seas, která je pětkrát větší než Titanic, je skoro hotová. První plavba ji čeká v lednu. Rezervace se úspěšně plní, přesto plavidlo čelí posměškům. Některé kritické hlasy ji přirovnávají k noční můře či peklu na moři a věští ji stejný osud jako Titanicu.

Představení největší výletní lodi světa Icon of the Seas (Ikona moří) vyvolalo smíšené reakce. Někteří gigantické zářivými barvami hýřící plavidlo společnosti Royal Caribbean International (RCI) označili za monstrózní a připomenuli ztroskotání Titaniku, který šel ke dnu po nárazu do ledovce při své první plavbě v roce 1912, píše britský list The Independent. Novou výletní loď postavenou ve Finsku čeká první oficiální plavba v lednu příštího roku.

Záběr na ztroskotaný Titanic pořízený v roce 1986 nedlouho po objevení slavného vraku.

Co spojuje oběti ponorky u Titaniku a Petra Kellnera? Láska miliardářů k riziku a extrémním zážitkům

Záchranáři objevili trosky ponorky, která se vydala na výlet k potopenému Titaniku, podle majitele ponorky nikdo nepřežil. Vzhledem k tomu, že na palubě se nacházeli i dva miliardáři, nabízí se otázka, zda výlety za extrémními zážitky u Titaniku, ve vesmíru, na Mount Everestu či v Antarktidě stojí movitým lidem za riskování se životem, napsal deník The Guardian. Vždyť i život dříve nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vyhasl v ledové pustině Aljašky na výletě za hranice všedních dnů.

Přečíst článek

Loď s 20 palubami bude mít více než 20 restaurací a 15 barů, sedm bazénů, devět vířivek a šest tobogánů, minigolf i horolezeckou stěnu. Pojme 5610 hostů, o které se bude starat asi 2350 členů posádky. RCI tvrdí, že plavidlo „s největším akvaparkem na moři“ zcela změní podobu výletních plaveb.

Podívejte se, jak bude Ikona moří vypadat: 

První záběry lodi, která se nyní testuje, vzbudily na sociálních sítích smíšené reakce. Někteří vyjádřili zděšení a plavidlo označili za „monstrózní“. „Pokud jde o představy pekla, tohle je ta nejpekelnější,“ napsal jeden člověk na twitteru v reakci na snímek lodi. „Je mi líto, ale tohle je noční můra,“ uvedl další. „Největší monstrózní výletní loď na světě, Icon of the Seas. Maximální kapacita 7600 osob, 20 palub, pětkrát větší než Titanic. To vůbec nevypadá pohodově,“ napsal jiný uživatel. Někteří vizualizace lodi přirovnali k filmům ze studia Pixar.

Mnozí také odkázali na zaoceánský parník Titanic, který je od svého ztroskotání v roce 1912 na dně Atlantského oceánu v hloubce kolem 3800 metrů. „Netflix si zajistil práva na Titanic 2: Icon of the Seas,“ napsal jeden uživatel. "Myslím, že jsem ten film už viděl a Jackovi se nelíbil konec," poznamenal další s odkazem na kultovní film z roku 1997.

Navzdory kritice je však o plavby velký zájem. Loni v říjnu, kdy byly spuštěny rezervace, RCI hlásila nejvíce rezervací za jediný den ve své 53leté historii.

Záběr na ztroskotaný Titanic pořízený v roce 1986 nedlouho po objevení slavného vraku.

VIDEO: Jak vypadal Titanic tři čtvrtě století po zkáze? Vědci zveřejnili unikátní video

Americký oceánografický institut zveřejnil vzácné video potopeného Titaniku na dně Atlantského oceánu. Veřejnosti dosud nezpřístupněné záběry byly pořízeny v roce 1986, krátce po nalezení vraku. Zveřejněny byly u příležitosti pětadvacetiletého výročí premiéry filmu Titanic. Informuje o tom zpravodajský web BBC.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Doporučujeme