Nejvyšší budovu v Česku změní studenti architektury

Nejvyšší budova v Česku, brněnská N Tower, projde proměnou podle vítězné ideové studie studentů VUT Brno.
Studentskou soutěž o výtvarné řešení části budovy N Tower vyhlásila investiční skupina Natland, která objekt spoluvlastní, ve spolupráci s Ústavem architektury Fakulty stavební VUT Brno.
„Budova N Tower je jednou z brněnských dominant, její potenciál ovšem dle našeho názoru není zcela využitý, a to včetně ploch střech. Přitom budova takového významu a charakteru se potřebuje přibližovat standardům výškových budov v zahraničí,” uvedl Igor Brukner, property manager N Tower, která patří do investiční skupiny Natland.
Studenti řešili nové využití střechy budovy, která se nachází nad 30. nadzemním podlažím a také foyer a fasády.
„Zadání bylo takřka absolutně volné: zpracování variant plánů na modernizaci, zlepšení a zkrášlení prostor střechy, vstupu před budovou a celého foyer, které by následně mohly být využity jako předloha pro realizaci změn,“ dodává Brukner.
Vítěze z patnácky vybraných projektů určí odborná porota, v níž zasedne mimo jiné i achitekt budovy Gustav Křivinka. Výsledky budou oznámeny v průběhu října.
Už loni proběhly v budově úpravy vnitřních prostor a kanceláří v řádech milionů korun, přesnou částku provedených a chystaných změn Brukner neuvedl.
V téměř nedotčené horské krajině Moravskoslezských Beskyd vyrostla netypická chata podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.
Beton, sklo a dřevo. Tak vypadá netypická chata v Beskydech
Enjoy
Petr Kolář patří k nejžádanějším českým architektům současnosti, i miliardáři na něj stojí frontu. Staví hotelové resorty, vesnice, olympijské parky i rodinné domy. Označení „architekt miliardářů” se ale brání. „Kvalitní architektura jde dělat i s útlým rozpočtem, stavíme projekty i za milion,” říká Kolář v rozhovoru pro newstream.cz.
Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.