Nepojízdné autobusy nepatří do šrotu. V Singapuru je přeměnili na luxusní hotelové pokoje
Na kontě mají miliony ujetých kilometrů, ze silničního provozu už byly vyřazeny a všude na světě by je pravděpodobně čekala poslední cesta na vrakoviště. Ne však v Singapuru. Tam z odepsaných autobusů udělali luxusní hotel. Podívejte se, jaký luxus nabízí autobusové apartmány o ploše 45 metrů čtverečních.
Společnost The Bus Collective je prvním resortním hotelem v jihovýchodní Asii, který renovoval vyřazené autobusy na pokoje pro hosty. Dvacítka vysloužilých městských autobusů, která stojí v Changi Village v Singapuru, se veřejnosti otevře 1. prosince.
Resort hotel má sedm různých kategorií pokojů, z nichž každá má jiné vybavení. Ceny pokojů za noc začínají na 398 singapurských dolarech (v přepočtu asi 6600 korun). Některé z pokojů jsou dokonce vybaveny vanou a manželskou postelí velikosti King.
I luxus může být udržitelný
Každý pokoj má rozlohu 45 metrů čtverečních a pojme tři až čtyři hosty, píše se na webu resortu. Přestože byly tyto vysloužilé autobusy kompletně zrekonstruovány, některé prvky, jako je volant, sedadlo řidiče či okna, zůstaly zachovány.
V projektu se myslelo i na osoby se sníženou mobilitou. Pokoj Hamilton Place je bezbariérový, vybavený externí přístupnou toaletou a přístupovou rampou. Pokoj Pioneer North je zase vybaven madly na záchodě i ve sprše, které ocení zejména starší generace hostů, řekl CNBC zástupce hotelového resortu.
Společnost The Bus Collective založila singapurská cestovní kancelář WTS Travel & Tours. Projekt si klade za cíl „vytvořit precedens pro ekologicky uvědomělé postupy ve stavebnictví a pohostinství… nastavit nový standard pro udržitelný luxus“. Přestože The Bus Collective v současnosti působí pouze v Singapuru, ředitel cestovky Micker Sia CNBC řekl, že vidí příležitost k růstu. „Jsme rozhodně otevřeni prozkoumávání příležitostí pro růst a inovace ... a věříme, že to má potenciál rezonovat u publika v jiných lokalitách v rámci asijsko-pacifického regionu,” dodal.
Otevřít hotel není složité, říká šéf pražského hotelu Mandarin Oriental, Portugalec Duarte Correia. „Zajistit, aby byl úspěšný, je ta složitá část,“ říká Correia v rozhovoru pro Newstream. Aby byl pětihvězdičkový hotel neustále v kondici a uspěl v rostoucí konkurenci, musí podle něj reinvestovat kolem desetiny ročních příjmů.
Šéf pražského hotelu Mandarin Oriental: Kdo říká, že nemá problém sehnat zaměstnance, lže
Leaders
Patří k těm nejznámějším lázeňským domům v Česku. I proto se v poslední době lázně Aurora dočkaly nejenom dostaveb, ale i rekonstrukce. Nově mají i wellness centrum, které navrhlo architektonické studio Plus One Architekti. Realizace vyšla na 95 milionů.
Třeboňské lázně mají za 95 milionů nové wellness centrum. Podívejte se
Reality
Beverly Hills Hotel je vyhledávaným úkrytem hollywoodských hvězd již od dob Charlie Chaplina či Marylin Monroe. Celebritami oblíbené bungalovy stojí 350 až 400 tisíc korun na noc.
Hotel, kde se za 400 tisíc na noc schovávají hvězdy Hollywoodu
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.