Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nepříznivé klima postihlo i révu. Vína bude nejméně od roku 1961

Sklizeň vinné révy
ČTK
 ČTK

Podle odhadu Mezinárodní organizace pro révu a víno by se produkce měla pohybovat v rozmezí 227 milionů až 235 milionů hektolitrů, což bude zhruba o dvě procenta méně než loni.

Světová produkce vína se v letošním roce patrně opět sníží a bude nejslabší od roku 1961, hlavní příčinou je špatné počasí. Uvedla to Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV). Podle jejího odhadu by se produkce měla pohybovat v rozmezí 227 milionů až 235 milionů hektolitrů, což bude zhruba o dvě procenta méně než loni, informuje agentura AFP.

Odhad vychází z údajů o sklizni ve 29 zemích, které se na loňské produkci podílely 85 procenty. V roce 1961 produkce činila 220 milionů hektolitrů. Proti průměru za posledních deset let bude letošní produkce nižší zhruba o 13 procent.

Klimatické problémy na obou polokoulích jsou opět hlavní příčinou sníženého objemu světové produkce,“ uvedla OIV. Ve většině regionů produkce klesla.

Francouzští farmáři stále pěstují brambory, ale nově i ty sladké

Oteplování přeje novým rostlinám. Ve Francii pěstují buráky a zázvor. V Rakousku minikiwi

Arašídy, zázvor, sladké brambory... Ve snaze o inovaci pěstují nyní zemědělci v jihozápadní Francii tyto tropické nebo subtropické plodiny. Přizpůsobují se tak globálnímu oteplování, píše agentura AFP. V Horním Rakousku experimentují s minikiwi či rakytníkem.

Přečíst článek

Proti proudu. Ceny olivového oleje mají klesnout z letošních maxim na polovinu

Největší světový producent „tekutého zlata“, španělská společnost Deoleo, říká, že jeden z nejnáročnějších okamžiků v historii tohoto odvětví se zřejmě chýlí ke konci. Díky dobré úrodě.

Přečíst článek

Lukáš Kovanda: Brambor bude letos dostatek. Vyšší úroda může tlačil na ceny v obchodech

V Česku se letos urodí výrazně větší množství brambor, pěstuje se jich více. Ceny v obchodech by měly jít dolů, zejména díky vývoji na evropském trhu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Víno

Trumpova cla zřejmě zlevní Čechům francouzské víno. Ohrozí to české vinaře?

Přečíst článek
Doporučujeme