Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hliníková střecha i fasáda. I tak může vypadat chata

Netypická chata v Krušných horách
Petr Polák
Petra Nehasilová
pej

Lesnatý pozemek o velikosti zhruba tisíc metrů čtverečních ukrývá netypickou chatu. Má hliníkovou fasádu i střechu a na první pohled připomíná rozhlednu. Díky tmavému plášti dokonale splývá s okolím.

Dům je jen pár metrů od okraje lesa, na svažitém pozemku o velikosti zhruba tisíc metrů čtverečních. Netypický k nebi protáhlý tvar objektu má praktický důvod, stejně jako prudký sklon střechy. Přizpůsobuje se tak povětrnostním podmínkám Krušných hor a množství sněhu, který tam v zimě napadne.

>>>>Zajímá vás současná česká architektura? Sledujte rubriku Enjoy.<<<<<

V současnoti dům slouží především k rekreaci. To se ale v budoucnu změní. I na to se myslelo už během projektování, spací kouty jsou nadimenzovány pro deset lidí. V budoucnu se proto rozšíří i energetická koncepce domu, který je vybavený připojovacími body pro střešní fotovoltaický systém a pro vertikální větrné turbíny.

Objekt navrhli architekti ze studia New How.

Chystaný projekt developera UDI Group v blízkosti Smíchovského nádraží v Praze 5.

Sporný projekt na Smíchově za dvě miliardy se pohnul z mrtvého bodu

Projekt za dvě miliardy korun, kancelářské budovy a byty, které developer UDI Group plánuje postavit na pražském Smíchově, se pohnul z místa. Investor uzavřel s městem a Dopravním podnikem dohodu, která by měla výstavbu odblokovat.

Přečíst článek

Netradiční chalupa v Beskydech vznikla podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.

Beton, sklo a dřevo. Tak vypadá netypická chata v Beskydech

V téměř nedotčené horské krajině Moravskoslezských Beskyd vyrostla netypická chata podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Chatku navrhli architekti se studia Byró architekti.

Chatka na 15 metrech čtverečních? Proč ne. Ta v zahrádkářské kolonii má výklopnou zeď

Přečíst článek
Doporučujeme