Nezaměstnaný Australan uvázl na Mykonosu. Jinou než první třídou totiž nelétá

Jedenatřicetiletý Australan si musel „nedobrovolně“ prodloužit pobyt na řeckém ostrově Mykonos. Nedaří se mu totiž najít volné sedadlo v první třídě na letu zpět do Sydney. O pomoc žádá i australské ministerstvo zahraničí. To však mlčí. Zdá se, že jej „z nesnází“ bude muset vysvobodit jeho otec a poslat pro něj private jet.
Dvoutýdenní výlet Toma Sedgewortha se změnil v „noční můru“. Jedenatřicetiletý Australan si nemůže koupit místo v první třídě. Všechny lety jsou plné. „Prohledal jsem webové stránky všech aerolinek a prodejců letenek a našel jsem pouze sedadla v ekonomické a byznys třídě,“ uvedl Sedgeworth v telefonickém rozhovoru pro australský server Double Bay Today. „To je snad špatný vtip,“ zuří.
Podívejte se, jak se létá ve First Class:
Není standard jako standard
Tento nezaměstnaný, bývalý student soukromé školy tak uvízl na ostrově a byl nucen si prodloužit své ubytování na neurčito. „Vždy jsem cestoval pouze a jen první třídou a nehodlám teď začít experimentovat,“ dodal serveru.
Nešťastný Sedgeworth, který žije ze svěřeneckého fondu svých rodičů, se dokonce obrátil na australské ministerstvo zahraničních věcí a obchodu (DFAT). Chce, aby zatlačilo na letecké společnosti a přimělo je uvolnit pro něj místo v první třídě. „Ještě se mi z DFAT neozvali,“ povzdechl si. „V nejhorším případě musím přimět tátu, aby pro mě poslal svůj soukromý tryskáč.“
Novozélandský lékař byl rozčarovaný, že jeho sedadlo v byznys třídě na letu z Aucklandu do Dubaje nešlo sklopit do vodorovné polohy, přestože reklama společnosti Emirates mu slíbila komfort plnohodnotné postele. Spor dohnal až k soudu, který vyhrál. Částka, kterou musí aerolinky nespokojenému cestujícímu vyplatit, převýšila sumu, kterou žalobce za letenky zaplatil.
V reklamě lžete, osočil Novozélanďan Emirates. A letěl zadarmo
Zprávy z firem
Austrian Air má v business třídě nesrovnatelně lepší služby než Lufthansa, píše čtenářka newstream.cz v reakci na zatím poslední díl seriálu Business Class Zdeňka Pečeného.
Dopis čtenářky: Jsem náročná klientka. Business třída v Lufthanse za moc nestála
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.