Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Noc u Baltu stojí víc než ta u Jadranu. Sezona v Polsku trvá jen tři měsíce

Noc u Baltu stojí víc než ta u Jadranu. Sezona v Polsku trvá jen tři měsíce
iStock
 ČTK

Nocleh na polském pobřeží Baltského moře je letos dražší než noc u Jaderského moře. S odvoláním na Polský ekonomický institut to napsala agentura PAP. U Baltu je totiž sezona kratší a počet ubytovacích míst je omezený.

Poláci mají nižší náklady na cestu a u Baltu obecně vyjde stravování levněji než u Jaderského moře, uvedla analytička institutu PIE Paula Kukolowiczová. Obecně vzato jsou ceny pobytů na polském pobřeží vyšší než v mnoha středomořských letoviscích, dodala.

„Ovšem s tou výhradou, že hodně záleží na kvalitě ubytování. Levné ubytování se v hlavní sezoně dá najít i na polském pobřeží - ale poměrně daleko od pláže a ne příliš vysoké úrovně,” poznamenala. Vysoké ceny jsou podle ní důsledkem krátké prázdninové sezony U Baltu a také toho, že oblast, v níž se zde soustřeďuje turistický ruch, není rozsáhlá.

„První faktor znamená, že roční příjem lidí nabízejících ubytovací služby je omezen asi na tři měsíce v roce, kdy mohou počítat s plnou obsazeností. Z toho vyplývá tendence nabízet vysoké ceny,” vysvětlila Kukolowiczová. Zájem Poláků o dovolenou na polském pobřeží je podle ní stále vysoký, což vede k růstu poptávky.

Dubrovník, Jaderské moře

Češi na Jadranu. Jezdí tam na dovolenou i kupovat nemovitosti

Češi do Chorvatska nejezdí jen na dovolenou, ale i kupovat nemovitosti. Nejlevněji se tam dá pořídit byt za 1,5 milionu korun.

Přečíst článek

Dubrovník

Češi už nejsou v Chorvatsku za „paštikáře“. Čím dál častěji dávají přednost luxusní dovolené

Zájem o dovolenou v Chorvatsku každým rokem roste.  Mění se ale i zvyky Čechů, kteří u Jadranu vyhledávají luxus, píše chorvatský deník Poslovni Dnevnik.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Miodrag Mlačić, ředitel Chorvatského turistického sdružení

Miodrag Mlačić: Češi dávno nejsou paštikáři. Patří k těm nejbohatším turistům v Chorvatsku

Přečíst článek
Jarní prázdniny jsou v plném proudu.

Alpy, nebo Krkonoše? Jeden den v Rokytnici vyjde na více než čtyři tisíce korun

Přečíst článek
Palác Savarin nabídne expozici Alfonsa Muchy

Prestižní Financial Times zvou čtenáře do Prahy. Do nového Muchova muzea v Savarinu

Přečíst článek
Doporučujeme