Noc u Baltu stojí víc než ta u Jadranu. Sezona v Polsku trvá jen tři měsíce
Nocleh na polském pobřeží Baltského moře je letos dražší než noc u Jaderského moře. S odvoláním na Polský ekonomický institut to napsala agentura PAP. U Baltu je totiž sezona kratší a počet ubytovacích míst je omezený.
Poláci mají nižší náklady na cestu a u Baltu obecně vyjde stravování levněji než u Jaderského moře, uvedla analytička institutu PIE Paula Kukolowiczová. Obecně vzato jsou ceny pobytů na polském pobřeží vyšší než v mnoha středomořských letoviscích, dodala.
„Ovšem s tou výhradou, že hodně záleží na kvalitě ubytování. Levné ubytování se v hlavní sezoně dá najít i na polském pobřeží - ale poměrně daleko od pláže a ne příliš vysoké úrovně,” poznamenala. Vysoké ceny jsou podle ní důsledkem krátké prázdninové sezony U Baltu a také toho, že oblast, v níž se zde soustřeďuje turistický ruch, není rozsáhlá.
„První faktor znamená, že roční příjem lidí nabízejících ubytovací služby je omezen asi na tři měsíce v roce, kdy mohou počítat s plnou obsazeností. Z toho vyplývá tendence nabízet vysoké ceny,” vysvětlila Kukolowiczová. Zájem Poláků o dovolenou na polském pobřeží je podle ní stále vysoký, což vede k růstu poptávky.
Češi do Chorvatska nejezdí jen na dovolenou, ale i kupovat nemovitosti. Nejlevněji se tam dá pořídit byt za 1,5 milionu korun.Češi na Jadranu. Jezdí tam na dovolenou i kupovat nemovitosti
Money
Zájem o dovolenou v Chorvatsku každým rokem roste. Mění se ale i zvyky Čechů, kteří u Jadranu vyhledávají luxus, píše chorvatský deník Poslovni Dnevnik.Češi už nejsou v Chorvatsku za „paštikáře“. Čím dál častěji dávají přednost luxusní dovolené
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.