Nominace a ceny Czech Press Photo 2: olympiáda, válka, Vary i Bohemka

Letní olympiáda, věrní fanoušci fotbalových Bohemians 1905, karlovarský filmový festival či fenomén divadla jsou mimo jiné mezi tématy, které dominovaly letošnímu ročníku prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo. Podívejte se na snímky nominované v druhé čtveřici kategorií Umění a kultura, Sport, Portrét a Člověk a životní prostředí.
Mezinárodní porota 27. ročníku Czech Press Photo vybírala snímky v osmi kategoriích. Pětice odborníků hodnotilo více než 4300 snímků od 250 fotografek a fotografů z Česka a Slovenska. Držitele Cenu Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) již naopak svého vítěze zná – získala ji volná fotografka Lenka Klicperová za sérii snímků z Náhorního Karabachu nazvaného Ztracená válka.
„Tematicky letos dominovalo rozhodně tornádo, které zasáhlo jižní Moravu, olympijské hry, kříže na Staroměstském náměstí (připomínka obětí koronaviru, pozn. red.) a také demonstrace proti očkování, které se účastnili fotbaloví hooligans. Společně jsme vybrali nejkvalitnější snímky, které reprezentují posledních dvanáct měsíců,“ uvedl předseda poroty a šéf fotobanky České tiskové kanceláře (ČTK) Petr Mlch.
Fotografie roku bude vyhlášena společně s vítězi v kategoriích na slavnostním ceremoniálu v lednu v Národním muzeu. Členy poroty jsou vedle Mlcha také ředitel agentury Panos Pictures Adrian Evans z Velké Británie, vedoucí fotograf Getty Images Sean Gallup z Německa, fotografka ze skupiny 400ASA Alžběta Jungrová a fotograf mediálního domu Mafra Jan Zátorský.
Nejen covidem je živo oko profesionálního fotografa. Letošnímu ročníku prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo kromě koronaviru dominovala témata jako následky ničivého tornáda na jižní Moravě či pro Česko velmi úspěšných letních olympijských her. Podívejte se na snímky nominované v kategoriích Aktualita, Reportáž, Každodenní život a Lidé, o kterých se mluví.
Nominace na Czech Press Photo: covid, tornádo, olympiáda i staroměstské kříže
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.