OBRAZEM: Přikovaní Češi u TV. Vítězné semifinále mistrovství světa sledovalo osm z deseti lidí

Závěr semifinále hokejového mistrovství světa mezi Českem a Švédskem sledovaly víc než dva miliony lidí.
Zápas, v němž si český tým výhrou 7:3 zajistil postup do boje o zlaté medaile, tak přilákal osm z deseti diváků u obrazovek. Na sociální síti X to uvedla Česká televize (ČT). Z jejích dřívějších informací o sledování šampionátu vyplývá, že dnešní přenos bude jedním z dosud nejsledovanějších pořadů letošního roku.
FOTOGALERIE: Jak slavili fanoušci vítězství nad Švédskem?
„Podle předběžných výsledků měření sledovanosti se na posledních deset minut dnešního zápasu Švédsko - Česko dívalo přes dva miliony diváků, tedy 81 procent všech se zapnutou televizí,“ oznámila ČT. Její vyjádření naznačuje, že číslo zahrnuje jen program ČT Sport, a ne diváky internetového iVysílání.
Vysokou sledovanost měly také předchozí české zápasy na domácím světovém šampionátu v Praze a Ostravě. Čtvrteční čtvrtfinále mezi Českem a USA sledovalo na ČT Sport a v iVysílání 2,23 milionu diváků, což bylo na turnaji dosud nejvíc. ČT v pátek k výsledku uvedla, že čtvrtfinálové utkání českých hokejistů bylo nejsledovanějším pořadem na všech tuzemských televizích od loňské vánoční pohádky Tři zlaté dukáty 25. prosince. Další rekordy ve sledovanosti může stanovit nedělní finále českého týmu proti jednomu z dvojice Kanada Švýcarsko.
Čtvrteční hokejové utkání mezi Spojenými státy americkými a Českou republikou přineslo nový rekord v přenosu dat na internetu.
OBRAZEM: Úspěšné čtvrtfinále. Slavící Češi i historický rekord na internetu
Enjoy
Sázky na mistrovství světa v hokeji v ČR před čtvrtfinálovými zápasy činí přes 2,1 miliardy korun, a už před vyřazovacími tak překonaly hodnoty za celý loňský šampionát. Vyplývá to z vyjádření tuzemských sázkových kanceláří.
Mistrovství světa v hokeji trhá rekordy. Češi už vsadili přes dvě miliardy
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.