OBRAZEM: Rekonstrukce bytu ze 30. let v Bubenči dopadla náramně

Rekonstrukce starého bytu je vždy výzvou. Nejinak tomu bylo i u bytu ze 30. let minulého století v pražské Bubenči. S pomocí architektonického studia Studio COSMO zde došlo k mnoha úpravám, ovšem při zachování původních prvků bytu. Na ty navazuje především výběr materiálů využitých při rekonstrukci a také barev.
Byt o výměře 107 metrů čtverečních prošel rekonstrukcí kompletní. Došlo ke změně dispozice, výměně podlahy, repasi oken i dveří. Vzhledem k historické povaze byty byly použity materiály vysoké kvality.
FOTOGALERIE: Podívejte se jak dopadla rekonstrukce bytu
„Očištěním půdorysu na nosné stěny jsme docílili definice velkorysé chodby, která je spíše spojujícím prvkem celého bytu než pouhým komunikačním prostorem. Výrazné zelené zádveří s kruhovým zrcadlem je bránou do bytu. Do chodby se zádveří otevírá velkorysou knihovnou, která poskytuje dostatek prostoru nejen na knihy, ale i na osobní předměty,“ uvádí autoři rekonstrukce.
Původní úzké pokoje orientované do ulice architekti propojili širokým otvorem v jeden velký obytný prostor. Dominantou obývacího pokoje se vstupem na balkón do ulice je velký obraz. V kuchyni pak architekti poutají pozornost především na masivní dubový jídelní stůl, který je navržen na míru.
FOTOGALERIE: Jak se bydlí v paneláku v bytě podle architekta?
U koupelny zase chtěli architekti navodit pocit lázní. V detailech je tak kladen důraz na mosazné doplňky, niky s betonovými deskami a nepřímé osvětlení.
V případě ložnice je kladen důraz na jednoduchost. Přítomna je zde velká šatní skříň, která zároveň skýtá místo pro práci. Ložnice má také přístup do soukromé koupelny.
Dům v historickém centru Kutné Hory prošel radikální přestavbou. A výsledek je lepší než originál. Na kolik taková rekonstrukce vlastně vyjde?
Rekonstrukce historických domů čeští architekti umí. V Kutné Hoře se podařilo odstranit nánosy socialismu
Reality
Na svažitém pozemku stávala secesní vila. Památkově chráněný dům ale dlouho zel prázdnotou a v roce 2018 ho zničil požár. A dnes místo něj stojí hned tři nové objekty, které navrhl ateliér martin cenek architecture.
OBRAZEM: Místo památkově chráněné vily stojí pod Oborou Hvězda „bytovka“ a dva rodinné domy
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.