OBRAZEM: Špatnému počasí navzdory. Sokolové v Edenu předvedli hromadné skladby

První program hromadných skladeb při XVII. všesokolském sletu v Praze na stadionu v Edenu předvedlo téměř 11 500 cvičenců, mezi nimi sokolové i zahraniční hosté. Skladby doplnila hudba a scénické osvětlení.
Při zahájení večera pozdravil sokoly prezident Petr Pavel, který starostovi České obce sokolské Martinu Chlumskému předal prezidentský prapor. Během zahájení i prvních skladeb pršelo, mnozí tak cvičili za deště. Hromadnými skladbami vrcholí program sletu, který v neděli zahájil průvod Prahou a představení v Národním divadle.
FOTOGALERIE: V Edenu cvičilo téměř 11 500 sokolů
Diváci na z větší části zaplněných tribunách pozdravili nastupující cvičence potleskem, ještě před začátkem dělali cvičenci na ploše společně s diváky mexickou vlnu. „Už 162 let vedeme Čechy k pohybu a aktivitě,“ řekl na úvod večerního programu Chlumský. Sokolové podle něj sdílí společné hodnoty, jako je radost z pohybu, obětavost pro druhé a vztah k zemi, svobodě a demokracii. „Hromadná vystoupení jsou od prvního všesokolského sletu tou třešničkou na dortu našeho spolku, prezentací toho, co všechno dokážeme,“ řekl. Slet podle něj spojuje generace, regiony a celou zemi.
Sokol má důležitou roli
Večerní program zahájil nástup cvičenců s historickými prapory, zazněla česká hymna. Prezidenta Pavla přivítali sokolové potleskem a sokolským pozdravem, na Chlumského „nazdar“ odvětili diváci i cvičenci „zdar“. Pavel připomněl sokolskou historii, u zrodu organizace podle něj stáli čeští vlastenci. Sokol měl podle něj i státotvornou funkci, připomněl sokoly, kteří bojovali v československých legiích i roli sokolů v odboji. „Sokol také plní mimořádně důležitou roli ve výchově,“ řekl Pavel.
Možná se zdá ne úplně intuitivní zaměřit se na zvyšování imunity na počátku léta. To ale naopak může být dobrou strategií, když trpíte zhoršenou obranyschopností organismu přes chladnou část roku. Pokud se zaměříme na naši imunitu teď, kdy nás akutně netrápí, můžeme se vyhnout vleklým potížím a četným návštěvám lékaře v zimě.
Biohacking: Trápí vás zhoršená imunita? Léto může výrazně pomoci
Enjoy
Na úvod dnešního programu vystoupily dorostenky a ženy se skladbou V rytmu srdce, tančily na písničky Vojtěcha Dyka, poté následovala skladba slovenských sokolů. Po nich se představilo mladší žactvo se skladbou Sokolhraní. Chlapci a děvčata ve skladbě využívali víceúčelovou „kostku“, kterou rozkládali jako žíněnku nebo ji například využívali pro stavbu překážek. Následovala skladba seniorů a seniorek Jdi za štěstím na písně Karla Gotta.
Po nich vystoupila Lucie Bílá s písní Fénix, kterou doprovodily ohňové efekty. Následně se představily mladší žákyně se skladbou Čarodějky, po nich vystoupili zahraniční hosté z dánské gymnastické školy Ollerup. Po nich vystoupili se skladbou Rocková symfonie muži, ženy a dorost, muži využívali dřevené tyče, ženy žonglovací punčošky, takzvané sock poi.
Po nich se představily se skladbou Leporelo dorostenky a mladší ženy, které cvičily s podložkami na jógu na písně Ewy Farné. S bradly a pompony starší žáci a žákyně předvedli skladbu Fitness, po nich následovala skladba Babí léto pro seniorky a ženy, které cvičily s barevnými deštníky. Poté zazpíval Jiří Korn píseň Ještě tě mám plnou náruč, kterou doprovodily cvičenky se stuhami a světla z mobilních telefonů z hlediště. Poslední hromadnou skladbou večera byla skladba Před kamerou pro dorostence a muže, která připomíná i historii Sokola.
Sokol patřil od svého vzniku před více než 160 lety k hlavním hybatelům českého společenského života a vrcholem jeho činnosti jsou právě slety. Všesokolský slet zakončí sokolové v pátek po druhém programu hromadných skladeb.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.