Urbanismus kolem stanice Olbrachtova navrhnou nizozemští architekti

Urbanismus u stanice metra D Olbrachtova navrhnou architekti nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, jejichž projekt vzešel z mezinárodní architektonické soutěže.
Dalšími oceněnými finálovými návrhy byly práce architektů z rakouského studia Querkraft Architekten a ruského UNK architects.
Finalisty ze 70 přihlášených týmů vybrala odborná porota, v níž předsedal Radek Kolařík z pražského ateliéru RKAW. Spolu s ním se na výběru podílela bývalá hlavní architektka dánské Kodaně Tina Saaby, Pascal Müller z curyšského ateliéru Müller Sigrist Architekten, který se specializuje na multifunkční budovy, Viktorie Součková z kanceláře Bogle Architects a Jan Schindler ze studia Schindler Seko Architekti.
Podívejte se, jak by mohlo vypadat okolí stanice Olbrachtova do následující galerie.
„O vítězství prestižního holandského architektonického studia v nadstandardně náročné konkurenci rozhodly jednotlivé detaily konceptu a především fakt, že jejich návrh nejlépe vyhověl kritériím soutěže a specifikům lokality,“ uvedl Kolařík.
Nizozemské studio partner Benthem Crouwel Architects rovněž vyhrálo soutěž na výstavbu nového hlavního nádraží v Brně. „Česká republika se stala naším druhým domovem. Tedy minimálně tím pracovním,” komentoval vítězství architekt Pascal Cornips a partner Benthem Crouwel Architects.
Architektonický ateliér Chybik+Kristof se podepsal pod spoustu projektů od rezidenčních staveb po veřejné nebo experimentální jako je food market Manifesto v Praze. Za svoji práci byli architekti z Brna také mnohokrát oceněni, naposledy zaujali porotu prestižní MIPIM Awards projektem Vinařství Lahofer. „Vytváří se povědomí nejenom o nás, ale i o české architektuře, ale vlastně i o tom, že se na Moravě vyrábí víno. To považuji za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro newstream.cz jeden ze zakladatelů studia Ondřej Chybík.
Mrakodrap může do Ostravy přinést novou energii, říká architekt Chybík
Enjoy
Zájem o dřevostavby roste. Například v Nizozemí nebo Francii si dokonce stanovili povinnost, že část výstavby bude muset být právě ze dřeva. I Češi čím dál častěji projevují zájem o tento typ domů, zatím ale v tuzemsku lze ze dřeva postavit maximálně čtyři patra vysokou budovu.
Dřevostavby mají budoucnost a stavět by se měly i do výšky
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.