Urbanismus kolem stanice Olbrachtova navrhnou nizozemští architekti
Urbanismus u stanice metra D Olbrachtova navrhnou architekti nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, jejichž projekt vzešel z mezinárodní architektonické soutěže.
Dalšími oceněnými finálovými návrhy byly práce architektů z rakouského studia Querkraft Architekten a ruského UNK architects.
Finalisty ze 70 přihlášených týmů vybrala odborná porota, v níž předsedal Radek Kolařík z pražského ateliéru RKAW. Spolu s ním se na výběru podílela bývalá hlavní architektka dánské Kodaně Tina Saaby, Pascal Müller z curyšského ateliéru Müller Sigrist Architekten, který se specializuje na multifunkční budovy, Viktorie Součková z kanceláře Bogle Architects a Jan Schindler ze studia Schindler Seko Architekti.
Podívejte se, jak by mohlo vypadat okolí stanice Olbrachtova do následující galerie.
„O vítězství prestižního holandského architektonického studia v nadstandardně náročné konkurenci rozhodly jednotlivé detaily konceptu a především fakt, že jejich návrh nejlépe vyhověl kritériím soutěže a specifikům lokality,“ uvedl Kolařík.
Nizozemské studio partner Benthem Crouwel Architects rovněž vyhrálo soutěž na výstavbu nového hlavního nádraží v Brně. „Česká republika se stala naším druhým domovem. Tedy minimálně tím pracovním,” komentoval vítězství architekt Pascal Cornips a partner Benthem Crouwel Architects.
Architektonický ateliér Chybik+Kristof se podepsal pod spoustu projektů od rezidenčních staveb po veřejné nebo experimentální jako je food market Manifesto v Praze. Za svoji práci byli architekti z Brna také mnohokrát oceněni, naposledy zaujali porotu prestižní MIPIM Awards projektem Vinařství Lahofer. „Vytváří se povědomí nejenom o nás, ale i o české architektuře, ale vlastně i o tom, že se na Moravě vyrábí víno. To považuji za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro newstream.cz jeden ze zakladatelů studia Ondřej Chybík.Mrakodrap může do Ostravy přinést novou energii, říká architekt Chybík
Enjoy
Zájem o dřevostavby roste. Například v Nizozemí nebo Francii si dokonce stanovili povinnost, že část výstavby bude muset být právě ze dřeva. I Češi čím dál častěji projevují zájem o tento typ domů, zatím ale v tuzemsku lze ze dřeva postavit maximálně čtyři patra vysokou budovu.Dřevostavby mají budoucnost a stavět by se měly i do výšky
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.