Pohled na dubajskou Palmu z výšky bez nutnosti sedět v letadle

Nejvyšší budovu světa, dubajskou Burdž Chalífu, navštívil už leckdo. Na umělém souostroví Palm Džumeira se letos ve 54. patře otevřela poloprivátní vyhlídková terasa s výhledem na nejznámější člověkem vytvořené umělé ostrovy.
250 metrů vysoko
Vyhlídková terasa v 52. patře nazvaná The View at The Palm je otevřená již od loňského roku, ale letos v únoru přibyl takzvaný The Next Level prostor o dvě poschodí výše. Ten za vyšší cenu nabízí o něco méně návštěvníků a nerušený, panoramatický výhled na Palm Džumeira, Arabský záliv či dubajskou Marinu.
Nová přístavba ve čtyřiapadesátém patře, která se nachází ve výšce 250 metrů nad zemí – tedy téměř dvaapůlkrát výše, než je vrchol nejvyšší tuzemské stavby AZ Tower, je nejvyšším vyhlídkovým bodem na Palm Džumeira. To ji činí také nejvyšším bodem na člověkem vytvořeném ostrově na světě. Nejlevnější vstupenky začínají zhruba na 1200 korunách. V ceně dražších vstupenek (dva tisíce korun) je také průvodce a přístup do VIP salonku, kde se podávají alkoholické nápoje.
Bruslení na vrcholu
Slavnostní otevření proběhlo za účasti Zahrou Lari, emirátské krasobruslařky. Vyhlídková plošina se na jeden den proměnila v ledovou plochu. Když Lari dopadla z vrtulníku na kluziště, užila si vyhlídkovou terasu po svém za doprovodu akrobatických kousků a otoček.
Vyhlídka se nachází na vrcholu The Palm Tower, která je součástí nákupního centra Nakheel Mall. To je pojmenované po developerské společnosti Nakheel, která budovala umělou Palm Džumeira a stejně tak Palm Džebel Ali a Palm Deira, ze které se později staly Dubai Islands.
Miliony lidí brázdí kvůli práci svět. A pokud někdo uvažuje o práci v zahraničí, měl by pozornost zaměřit na španělskou Valencii. Město zvítězilo v žebříčku metropolí s nejlepšími podmínkami pro expaty před Dubají a možná překvapivě Mexico City. Praha obsadila 21. příčku a Paříž – v minulosti tolik vzývaná umělci a intelektuály – se naopak krčí u dna žebříčku pěti desítek měst od společnosti InterNations, který zveřejnil server CNBC.
Kde se cizincům žije nejlépe? Ve Valencii. Paříž je opačný extrém a Praze sluší průměr
Enjoy
Vždy když se zdá, že se Katar svým pojetím islámu přiblíží ke Spojeným arabským emirátům, jako by někdo dupl na brzdu nebo rovnou zařadil zpátečku.
Zdeněk Pečený: Katar (ne)chce být jako Emiráty
Názory
Sluneční skála připomínající obrněný krunýř pásovce, terasovitá rýžová políčka z čínského venkova, koule s pohyblivou stěnou, obří nelogické puzzle nebo čínský drak či vlny. I takto mohou vypadat inspirace pro moderní domy budoucnosti, jejichž architekti při návrzích promýšleli, jak zakomponovat do budovy a jejího fungování slunce a jeho energii. Prohlédněte si jedenáct zajímavých budov světa s impozantní fasádou ze solárních panelů.
GALERIE: Krásné, nebo bizarní? Jedenáctka pozoruhodných budov světa, které využívají energii ze slunce
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.