Pražské pivní zahrádky: Kdo nezná „Riegráče“, jako by v Praze nebyl
Jednu z nejznámějších restauračních zahrádek v Praze lze najít v samém centru města. V Riegrových sadech. Areál o kapacitě 1000 lidí jsme navštívili jako první v našem letním seriálu: Pražské pivní zahrádky.
Na vinohradských kopcích se kdysi dávno pěstovalo víno, bývaly tu městské lázně a také velmi úspěšná Šretrova restaurace. Postavili ji v polovině 30. let.
FOTOGALERIE: Na kolik vyjde pivo nebo jídlo v Riegráčích se můžete podívat do následující galerie
Nacházely se zde nejrůznější komunitní místnosti, salonky, svatební sál, taneční sály a pivnice. Dvě části celoročně otevřené velké terasy nabízely úctyhodných 1200 míst k sezení. Na střeše restaurace se nacházela velká vyhlídková terasa. U hlavní části letní zahrady pak hudební pavilon a velký taneční parket, na kterém se denně tančívalo na kolečkových bruslích. V 90. letech byl ale vyhlášený podnik přeměněn na kanceláře.
Na „zahrádkovou“ tradici v Riegráčích navazuje areál hned naproti. Pod vzrostlé kaštany se na lavice k pódiu vejde až 1000 lidí. Vyhlášené je hlavně tamní pivo. Na místě je ovšem možnost i ochutnat jídlo ze streetfoodových stánků.
Jednu z nejznámějších restauračních zahrádek v Praze lze najít v samém centru města. V Riegrových sadech. Areál o kapacitě 1000 lidí jsme navštívili jako první v našem letním seriálu: Pražské pivní zahrádky.
Pražské pivní zahrádky: Kdo nezná „Riegráče“, jako by v Praze nebyl
Enjoy
Údajně je ale z Riegrových sadů pozorovat ten nejhezčí západ Slunce. Alespoň dle recenzí turistů na internetu. Ti kromě ceny piva oceňují i to, že se tam shlukují hlavně místní.
„Riegrovy sady se nacházejí dál od turistů přeplných míst. Krásný park a dobré pivo si tu užívají hlavně místní. V Praze je mnoho parků, tento je ale výjimečný tím, jak krásné výhledy nabízí, zejména pak západy Slunce,“ píše uživatelka z New Yersey na TripAdvisoru.
Nejčastěji se plná kapacita stolů a lavic pod kaštany naplní během mnoha akcí, které tam pořádají. Především pak u sportovních přenosů. Jak říká tamní obsluha - „hokej nebo fobal nám to tu zaplní“.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.