Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Pražský Palác Broadway v aukci majitele nenašel

Palác Broadway
ČTK

O pražský Palác Broadway neměl v elektronické aukci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nikdo zájem. Vyvolávací cena byla přes miliardu, neuskutečnil se však jediný příhoz.

ÚZSVM se tak nyní obrátí na stávajícího nájemce, který bude mít tři měsíce na koupi paláce za vyvolávací cenu. Pokud o palác neprojeví zájem, je úřad připraven vyhlásit další kolo elektronické aukce se stejnou minimální cenou jako v prvním kole aukce. Dům ze 30. let 20. století patří k největším funkcionalistickým stavbám v historickém jádru Prahy.

Dražba začala v úterý ráno, protože kauci 20 milionů korun složil nejméně jeden zájemce. Ten ale nakonce neučinil žádný příhoz. Minimální navýšení ceny bylo 200 tisíc korun.

Palác Broadway jde do dražby. Stát za něj chce přes miliardu korun.

Dražba Paláce Broadway. Stát chce za funkcionalistickou stavbu přes miliardu

Stát chystá elektronickou aukci Paláce Broadway v Praze s nejnižším podáním 1,05 miliardy korun. Uvedl to Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podle generální ředitelky ÚZSVM Kateřiny Arajmu se jedná o prodej s nejvyšší minimální cenou za dobu existence úřadu.

Přečíst článek

ÚZSVM převzal komplex Paláce Broadway do svého majetku v roce 2016 od tehdejší státní Správy železniční a dopravní cesty (nyní Správa železnic). Objekt s obchody, divadlem, restauracemi a kancelářemi draží, protože o něj neprojevila zájem žádná státní instituce.

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát podle ÚZSVM z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze. Další z nejvyšších částek přinesla dražba pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu korun.

>>>>>>Zajímáte se o architekturu? Pak by vám neměal uniknout naše rubrika Enjoy<<<<<<

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Rodinné domy (ilustrační foto)

Analýza: Místo nového bytu v Praze lze koupit rodinný dům poblíž metropole. Dokonce o milion levněji

Přečíst článek
Budova Boka na Pankráci

Pankrácký „brownfiled“ zaplní moderní kancelářská budova se supermarketem

Přečíst článek
Doporučujeme