Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Recenze: Cé La Vi Dubaj aneb oběd pro šejka i celebrity

Recenze: Cé La Vi Dubaj aneb oběd pro šejka i celebrity
Zdeněk Pečený

Dubajská Cé La Vi je oblíbeným místní smetánkou a vidět se tu nechal i dubajský vládce a premiér Spojených arabských emirátů Muhammad bin Rášid Ál Maktúm. Při mém nedávném pobytu v Dubaji jsem si proto nemohl odpustit návštěvu.

Výhled a výhled

Pokud jde o jídlo s výhledem, je v Dubaji z čeho vybírat. Střechy hotelů, pláže, stolování na lodi nebo rovnou stůl zavěšený na jeřábu. To vše se nabízí na různých místech po celém městě. Máloco se ale vyrovná výhledu v Cé LaVi Dubaj.

Podniky Cé La Vi obecně milují vysoká patra a dechberoucí výhledy. Ten původní totiž otevřel na střeše věhlasného singapurského hotelu Marina Bay Sands. Dubajská pobočka nabízí ze svého 54. patra bezkonkurenční výhled na nejvyšší budovu světa a dominantu Dubaje – Burdž Chalífa.

K jídlu a pití

Chtěl jsem ochutnat místní nejoblíbenější pokrmy a požádal tak milou obsluhu o doporučení. Jako předkrmy na stůl přišly salát s pekanovými očechy a burratou, krevety v tempuře, krokety z černé tresky a sushi. A výběr to byl skvělý. Vyzdvihl bych krevety, které byly uvnitř krásně šťavnaté, což se vždy nestává. Z nápojů byly zajímavé nealkoholické koktejly. Například Geisha Paradise, která je mixem kokosové vody a grepové limonády.

Hlavní chod byla chobotnice s uzenou bramborovou pěnou a losos v sójové omáčce s houbami shiitake. Hřebem oběda byla místní specialita – rizoto ze sushi rýže s černým lanýžem. A lanýžem zde opravdu nešetří, také rizoto vyjde na bezmála dva tisíce korun. Vše završil jahodový dort jako dezert.

Co za to?

Při obědě či večeři z á la carte menu je potřeba sáhnout hloupěji do kapsy. Překrmy stojí mezi 600 a 800 korunami a hlavní chody začínají na 800 a končí na 3000 korunách. Takže na pět tisíc korun za osobu s nápoji se dostanete dříve, než řeknete „sushi“.

Kdo by chtěl ušetřit, a přitom si užít výhledů, které Cé La Vi nabízí, může dorazit na „business lunch“. Tříchodový oběd se dá pořídit už za 900 korun bez nápojů.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme