Řekne popová diva všechno? Britney Spears prodala za stovky milionů práva na své paměti

Britney Spears chce vyprávět svůj životní příběh. Smlouvu na vydání svých pamětí uzavřela s nakladatelstvím Simon & Schuster, které popové divě vyplatí 15 milionů dolarů (asi 324 milionů korun). Víc za paměti dostali jen manželé Obamovi.
Americká zpěvačka Britney Spears uzavřela smlouvu na vydání svých pamětí s nakladatelstvím Simon & Schuster v odhadované hodnotě 15 milionů dolarů. To z ní činí jednu z největších dohod svého druhu v USA, píší americká média s odkazem na vyjádření zdrojů blízkých zpěvačce. Britney své plány na knihu zatím veřejně nekomentovala.
Popová diva se dostala opět do zájmu médií loni, kdy soud na její žádost po 14 letech ukončil její opatrovnictví schválené původně kvůli zpěvaččinými psychickým obtížím.
Ačkoliv zpěvačka ani nakladatelství Simon & Schuster nezveřejnily detaily smlouvy, jedná se podle zdrojů serverů Variety a Page Six o „rekordní” sumu, kterou překonává jen dohoda na několik knih, kterou uzavřeli bývalý prezident USA Barack Obama a jeho manželka Michelle s nakladatelstvím Penguin Random House. Obamovi podle médií tehdy dostali za práva na svoje díla asi 65 milionů dolarů (1,4 miliardy korun).
Jen málo lidí pomohlo proměnit hudební branži jako Kanye West. Kdysi hitmaker pro slavnější kolegy se v polovině nultých let rozhodl sám vyjít s kůží na trh a od té doby vydal desítku alb, které zbořily hitparády, dostaly se mezi nejlepší nahrávky všech dob. A sám West se stal globální celebritou, prodal přes 160 milionů desek a vydělal miliardy dolarů. Překvapivě nikoli hudbou, ale teniskami.
Génius, nebo šílenec? Kanye West je hvězdou Netflixu a nabízí revoluční přehrávač hudby
Leaders
Podle webu Page Six se o možnost vydat paměti Spearsové ucházelo několik velkých nakladatelství, s nejvyšší nabídkou ale nakonec přišel právě Simon & Schuster.
Zpěvačka bude v knize popisovat svůj vzestup ke slávě na konci 90. let minulého století, pokračování své hudební kariéry i vztahy se svou rodinou.
Britney loni před soudem v prvním veřejném vystoupení po mnoha letech kritizovala svého otce Jamieho Spearse, který podle ní zneužíval opatrovnictví a nutil ji vystupovat proti její vůli, brát lithium a nedovolil jí se vdát za přítele Sama Asghariho a mít s ním děti. O nespokojenosti zpěvačky s uspořádáním věcí se dlouhodobě v médiích spekulovalo a na sociálních sítích se zrodilo hnutí označované hashtagem #FreeBritney (osvoboďte Britney).
Soud loni v listopadu její opatrovnictví zrušil, Britney pak na sociálních sítích napsala, že se jedná o nejšťastnější den jejího života.
Celebrita, která „nikdy nic neuměla“, opět prokázala skvělý cit pro budoucí byznys. Do segmentu non-fungible tokenů nastoupila již v roce 2017 a v současnosti patří k lídrům na trhu s digitálními obrázky. Části její sbírky se prodávají na nejprestižnějších aukcích světa.
Kontroverzní diva Paris Hilton hlásí návrat. Je světovým guru v NFT
Enjoy
Sneakers sběratelé sehráli úchvatnou dražební bitvu o 200 párů tenisek, které krátce před svou smrtí stvořil módní guru Virgil Abloh. Za boty podle aukční síně Sotheby's utratili dohromady přes 25 milionů dolarů.
Pocta Virgilovi. Tenisky navržené zesnulým návrhářem z Louis Vuitton se vydražily za miliony
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.