Kaple nebo státem chráněná socha Jana Nepomuckého. Zámek Ořechov je na prodej

Nejenom bydlení na zámku, ale i možnost podnikání skýtá původně renesanční nemovitost v moravské obci nedaleko Zlína. Zámek Ořechov je kvůli tomu, že je poslední majitel v insolvenci, opět k mání.
Přibližně 16 kilometrů od centra Uherského Hradiště, hodinu jízdy autem z Brna a 45 minut ze Zlína. Zámek Ořechov je jednoduše dostupný nejenom osobním autem, ale i meziměstskou dopravou. Objekt, jehož základní kámen byl položen v 16. století, je nejenom místem, kde lze pohodlně žít, ale nabízí i podnikatelské využití.
Zámek prošel zhruba před osmi lety obnovou – byly kompletně vyměněny rozvody, podlahy, povrchy stěn a stropů, hygienické zázemí nebo vytápění.
Objekt má tři nadzemní podlaží a z části využité podkroví. Stavba je částečně podsklepena. V přízemí je nově relaxační zázemí s bazénem.Ve druhém podlaží vznikly rostory pro pořádání svateb a kulturních akcí, třetí patro sloužilo k soukromým účelům.
Poslední majitel zámku, italský podnikatel Alessandro Alagia, je v insolvenci, zámek je kvůli tomu na prodej.
O koupi zámku je čím dál větší zájem
V minulosti hrály v prodejích prim především menší zámecké nemovistosti, kupovali je nadšenci, kteří je roky opravovali se záměrem v nich bydlet. Těch ale kvůli pandemii a zdražování výrazně ubylo. „V tom jsem zaznamenala změnu na trhu," dodává Lenka Munter z realitní kanceláře Luxent.cz.
Zámecké objekty si podle ní nyní kupují většinou ti, kteří mají přebytek vlastních prostředků a potřebují rozložit rizika. V zámku obvykle plánují zčásti vlastní bydlení a zčásti komerční využití. „O tyto specifické reality je nyní velký zájem, registruji minimálně 50procentní nárůst. Je také mnohem větší zájem o historické nemovitosti, například zámky, po rekonstrukci nebo částečné rekonstrukci než před rekonstrukcí, o které byl větší zájem před pandemií,” říká Munter.
Typicky je to zámek střední velikosti, kde chce nový majitel s rodinou žít a zároveň podnikat a mít v něm sídlo firmy a nabízet třeba prostor pro svatby či eventy. Velké zámky mají ale také svoji klientelu, ideálně se hodí k přestavbě na hotel či různá zdravotnická zařízení.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.