Roh činžáku na severu Londýna zdobí nový Banksy. Přiznal se

Je to Banksy, nebo není? Tak spekulovali pár hodin obyvatelé londýnské čtvrti Finsbury Park u ohromné nástěnné malby stromu ve výšce několika pater. Poté se k malbě Banksy „přiznal“ na svém Instagramu. Stejně jako vždy Banksyho tvorba vyvolala velký rozruch, a to nejen u místních. K muralu se seběhla celá čtvrť.
„Připomíná mi to plačící vrbu, takže jde možná o poselství boje přírody s člověkem. Jsme hrdí, že si vybral zrovna naši ulici,“ uvedla tamní obyvatelka Lidia Guerra pro deník The Guardian.
Při pohledu z určitých úhlů se zelená barva line holými větvemi silně prořezaného stromu, který stojí několik metrů před umělcem „vylepšenou“ zdí, a představuje tak jeho listy. Součástí díla je pro Banksyho typická šablona osoby, která drží stříkací zařízení, z něhož kape zelená barva, píše web CNBC.
Nejnovější dílo proslulého pouličního umělce vyvolalo zájem a vzrušení na sociálních sítích. Jen Banksyho účet na Instagramu má 12 milionů sledujících. Dílo neuniklo pozornosti ani bývalého předsedy Labouristické strany Jeremyho Corbyna, který na síti X napsal: „Banksy přijel do Islingtonu a zanechal tady po sobě krásné umělecké dílo, které dokazuje, že pro náš svět vždy existuje naděje.“
Banksyho mural v severním Londýně, podvejte se:
Britský umělec Banksy potvrdil serveru The Art Newspaper, že na Ukrajině vytvořil sedm graffiti, a to v Kyjevě a také v Irpini a Boroďance, které nejvíce utrpěly ruským bombardováním a ostřelováním v jarní fázi války.
Banksy navštívil Ukrajinu. Na troskách budov vytvořil sedm graffiti
Enjoy
Banksyho napůl skartované dílo trhlo aukční rekord. Prodalo se za Za 18,5 milionu liber (přes půl miliardy korun).
Banksyho napůl skartovaný obraz se prodal za půl miliardy
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.