Šílenství kolem Oasis. O vstupenky „bojují“ statisíce fanoušků, v Irsku už je vyprodáno
Prodej vstupenek na comebackové turné britské hudební skupiny Oasis odstartoval za velkého zájmu fanoušků, který vedl k přetížení rezervačních internetových platforem.
Kromě technických obtíží si zájemci o vstupenky stěžují také na cenovou politiku distributora Ticketmaster v Británii. Ten za „žádané“ lístky chce někdy i více než dvojnásobek inzerované ceny, upozornil server stanice Sky News. V irském Dublinu byly už před 16:00 středoevropského letního času všechny termíny vyprodané, uvedl Ticketmaster.
Na systém zvyšování cen „žádaných“ (in demand) vstupenek si fanoušci kapely stěžovali na síti X. Jedna z uživatelek sdílela screenshot, na němž je vidět, že vstupenka na stání, jejíž inzerovaná cena byla 151,25 libry (4500 korun) bez započtení poplatků, se při vysoké poptávce prodává za 356,80 libry (10 600 korun).
[[Twitter status: https://twitter.com/Haleynicole039/status/1829883942444703854]]
Ticketmaster na svých stránkách podle Sky News uvádí, že „žádané“ vstupenky nabízejí „vyhledávané pohledy a místa“ a jsou upravovány podle nabídky a poptávky.
Distributor Twickets po poledni středoevropského letního času na X fanouškům, kteří byli vyřazeni z virtuální fronty, vzkázal, že se mohou registrovat k prodeji na oficiálním sekundárním trhu, který otevře „již brzy“. Zároveň varoval před neoficiálními přeprodejními kanály jako Viagogo, kde jsou lístky k mání za několikanásobnou cenu.
[[Twitter status: https://twitter.com/Twickets/status/1829822268622397915]]
Někteří zájemci, kteří se dopoledne snažili dostat na autorizované prodejní servery, obdrželi chybová hlášení, mnozí další pak zjistili, že byli umístěni na dlouhou čekací listinu, informovaly agentury AP a DPA.
„Ve frontě na lístky na Oasis je přede mnou jen půl milionu lidí, takže jsem velice optimistická,“ žertovala podle DPA jedna z uživatelek sociální sítě X.
Kapela Oasis v úterý oznámila, že podnikne první společné turné po 15 letech. Později uvedla, že kvůli „nevídané poptávce“ přidala ke svým původně plánovaným 14 koncertům v Británii a Irsku další tři vystoupení. Formace zahraje v Londýně, Cardiffu, Manchesteru, Edinburghu a Dublinu.
Milion lístků
Podle AP je v prodeji více než milion lístků, jejichž ceny začínaly na zhruba 74 librách (asi 2200 korun). První koncert by se měl konat 4. července 2025 ve velšském Cardiffu.
Kapela Oasis vznikla v roce 1991, před 30 lety vydala své první album Definitely Maybe a v polovině 90. let patřila mezi nejpopulárnější hudební uskupení na světě. V jejím čele stáli bratři Noel a Liam Gallagherové. Kvůli roztržce mezi bratry se však skupina v roce 2009 rozpadla.
Švédská popová skupina ABBA požádala republikánského prezidentského kandidáta a bývalého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa, aby přestal přehrávat její písně na svých předvolebních akcích. Trumpův tým naopak tvrdí, že potřebnou licenci získal. Informuje o tom agentura AP, která zároveň připomíná, že s podobnými stížnostmi v minulosti přišla řada známých muzikantů, včetně Bruce Springsteena či Beyoncé.Trump naštval skupinu ABBA. Přestaňte hrát naše písně v kampani, zní od Švédů
Politika
Lidé z londýnské části Beckenham na jihovýchodě britské metropole se složili na dovolenou svému oblíbenému místnímu metaři Paulu Spiersovi. Firma Veolia, která 63tého muže zaměstnává, však neumožnila svědomitému zaměstnanci dar přijmout s poukazem na to, že by to mohlo být vnímáno jako úplatek. O případu informoval britský deník The Guardian.Zametal ulice a snil o dovolené u moře. Veřejnost se mu na ni složila, přesto nesměl odletět
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.