Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Slavná londýnská restaurace Le Gavroche zavírá. Její kuchyní prošel i Gordon Ramsay

Le Gavroche
Alex.muller/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
 ČTK

Slavná londýnská restaurace Le Gavroche, která jako první v Británii získala jednu, a později i dvě a tři hvězdy v gastronomickém průvodci Michelin, po půl století zavírá. Oznámil to její majitel a šéfkuchař Michel Roux, napsal deník The Times. Třiašedesátiletý Roux chce fungující podnik, který se specializuje na francouzskou kuchyni, zavřít příští rok, protože se cítí přepracovaný a vyhořelý.

Její kuchyní prošel Koffman i Ramsay

„Jsem opravdu unavený. To, že jsem v restauraci skoro každý den, se na mě podepsalo a já se dostal do stavu, kdy mě to už nebaví tak, jako dřív. Je to práce, kde se čelí velkému tlaku a já chci lépe vyvážit práci a soukromý život,“ řekl Roux. „Finančně jsme na tom dobře. Každý den máme plno,“ doplnil.

Roux stál v čele restaurace 34 let poté, co ji převzal po svém otci. Michel Roux starší a jeho bratr Albert Le Gavroche otevřeli v roce 1967. Její kuchyní prošlo mnoho z dnes slavných šéfkuchařů jako například Pierre Koffmann, Marco Pierre White nebo Gordon Ramsay.

Podnik se prý Roux rozhodl zavřít mimo jiné i proto, že nemá komu by jej předal. Jeho dcera, také šéfkuchařka, má vlastní restauraci a Le Gavroche vést nechce. „V uplynulých letech jsem dostával nabídky restauraci prodat na často nesmyslné částky, ale nebylo by správné, aby ji vedl někdo jiný. To jméno je posvátné,“ vysvětlil.

šampaňské, ilustrační foto

Konec šampaňského, tak jak ho známe? Jeho chuť ohrožují klimatické změny

Šampaňské je po staletí znakem oslav a luxusního života. Stoupající teploty v Evropě a stále proměnlivější počasí však vyvolávají obavy, že by se proslulá francouzská oblast Champagne mohla stát nevhodnou pro produkci tohoto šumivého vína, uvedl server zpravodajské televize CNBC.

Přečíst článek

Rozhodnutí šéfkuchařů vzdát se vedení světoznámých podniků jsou v poslední době stále častější. Letos šokoval milovníky gastronomie René Redzepi, který v 45 letech dospěl k závěru, že zavře svou dánskou restauraci Noma považovanou za jednu z nejlepších na světě. Heston Blumenthal, který si se svou restaurací Fat Duck udržel tři michelinské hvězdy po 19 let, už na podnik dohlíží jen zdálky poté, co se v roce 2018, ve svých 52 letech, po zhroucení přesunul do Francie.

Asi nejslavnější pastrami sendviče na světě mají v NYC v Katz´s Delicatessen.
video

REPORTÁŽ: Newyorské delikatesy No.1. Nejslavnější americká jídelna čepuje i české pivo

New York je proslulý skvělým jídlem a pro řadu gurmánů je Mekkou, kam je nutné vyrazit alespoň jednou v životě. Neznamená to ale vůbec, že musíte chodit jen do nejluxusnějších restaurací. I jeho nejkoncentrovanější část Manhattan, má spoustu bister, kde se dobře najíte za přijatelné peníze. Jednou z nejproslulejších jídelen je tu už více jak 135 let Katz´s Delicatessen v Lower East Side. Pojďte se podívat, jak to tam vypadá a co si tam dát k jídlu. Rozhodně to stojí za to. Z těch nejstarších sendvičových jídelen už totiž zůstala po období covidové pandemie prý jen tato jediná. 

Přečíst článek

V Karlíně se otevřela nová restaurace.

Rychlokvaška, cukety i řebříček. V Karlíně je nový podnik, láká na českou tradici

Esce přinesl prestižního Biba, svůj um ale posouvá dál. O pár schodů výš bude Martin Štangl dál vařit česká jídla z českých surovin.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Steak ze svíčkové

Skvělé jídlo i pití. Restaurace Seasons sází na cenově dostupný fine dining

Přečíst článek

Pražská restaurace Aromi zabodovala v prestižním žebříčku. Je jednou z nejlepších na světě

Přečíst článek
Doporučujeme