Sotheby's prodává pár třicetiletých tenisek s logem Applu. Cena jde přes milion
Aukční síň Sotheby's prodává pár vzácných tenisek Apple za 50 tisíc dolarů, v přepočtu asi 1,1 milionu korun.
Boty byly vyrobeny na zakázku v 90. letech. Nikdy nebyly nabízeny v běžném prodeji, ale posloužily jako dárek účastníkům jedné z Apple konferencí.
Svršek bot je zhotoven z bílé kůže. Výrazným detailem je pro Apple typické „nakousnuté jablíčko“ v dnes již nepoužívané a mnohými zapomenuté duhové verzi, doplněné nápisem Apple.
Aukční síň tenisky označila za „jeden z nejobskurnějších kusů“, čímž poukázala na jejich vzácnost a investiční potenciál.
Sběratelský kus
Retro kousky od společnosti Apple postupem času raketově rostou na hodnotě. Mnohé z jejích retro gadgetů jsou nyní sběratelskými předměty, které se prodávají za vysoké ceny. A ačkoli je Apple proslulý svými inovacemi a technologickými vychytávkami, příležitostně si fanoušci technologií mohli od této značky koupit i oblečení a doplňky.
Mezi nejúspěšnější aukce z poslední doby patří například prodej prvního, nikdy nerozbaleného 4GB iPhonu, který se v aukci v USA prodal za více než 190 tisíc dolarů (asi 4,1 milionu korun).
Přestože jsou tenisky nabízeny jako „nové“, nenošené a v originál krabici, prodejce upozorňuje na jejich jisté nedokonalosti. Zub času byl v tomto případě neúprosný a způsobil zežloutnutí mezipodešve. Nabízený pár má velikost 10,5 podle amerického číslování (tj. číslo 41 v evropské tabulce velikostí).
Unikátní tenisky Louis Vuitton x Nike Air Force 1 Gold, které aktuálně nabízí aukční síň Sotheby’s, jsou jednou z posledních prací legendárního návrháře Virgila Abloha. Jedná se tak o mimořádný sběratelský kousek.
Aukční síň Sotheby’s nabízí zlaté tenisky Nike. Cena? Skoro 400 tisíc korun
Enjoy
Americký technologický gigant je blízko přelomovému vynálezu. Pomocí něj by relativně jednoduché zařízení dokázalo měřit hladinu cukru v těle člověka, aniž by došlo k narušení kůže kvůli získání jejího vzorku. Uvedl to Mark Gurman z Bloombergu, který má tradičně velmi dobré zákulisní informace o plánech Applu. Cukrovkou přitom trpí odhadem až desetina světové populace. Těm by vynález výrazně zkvalitnil život.
Apple v tajnosti vyvíjí revoluční zařízení. Pomoct by mohlo i milionu Čechů
Zprávy z firem
Mezi dvaceti nejinovativnějšími firmami světa je 15 ze Spojených států a jen dvě z Evropy. Na vzestupu jsou čínské společnosti.
Apple dominuje žebříčku inovací. Následuje Tesla a Amazon
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.