Startuje podzimní veletrh Sběratel. Nabízí investiční minci Český lev s hologramem

Na výstavišti PVA Expo Praha začalo největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Veletrh Sběratel potrvá až do soboty 9. září. Organizátoři čekají na 10 tisíc návštěvníků, kteří budou moct na veletrhu zakoupit poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice, minerály, drahé kameny, ale třeba také staré akcie, reklamy, autogramy, plakáty a další sběratelský materiál.
Veletrhu se účastní přední světové aukční domy a prodejci, například Německá pošta, Slovenská pošta, pošta OSN, Česká mincovna, China Gold Coin Group, Heritage Auctions, Antium Aurum, Schoeller Münzhandel, Heritage Auctions Europe, Emporium Hamburg, Künker, Rauch, Viennafil a další firmy z Rakouska, Holandska, Dánska, Francie, Německa, Maďarska, Velké Británie, Itálie, Polska a jiných zemí. Vůbec poprvé se bude na veletrhu vlastní expozicí prezentovat Státní tiskárna cenin.
Známky, mince, bankovky, ale i drahé kameny a vinyly. Podívejte se, co všechno nabídne veletrh Sběratel:
Po delší odmlce se Sběratele účastní poštovní správa a mincovna z Vatikánu. Do Prahy přiveze nejen novou emisi mincí, která bude mít premiéru právě na Sběrateli, ale také poštovní známky, jež pro papežský stát v minulosti vytvořila výtvarnice Marina Richterová a na českém trhu jsou jen těžko dostupné.
Marinu Richterovou bude možné na veletrhu také přímo veletrhu potkat, na sobotní odpoledne má naplánovanou autogramiádu spojenou s představením nové emise „Shakespearovské hry“, kterou vytvořila pro Českou poštu.
Švýcarské luxusní hodinky jsou letos hitem. Po letech propadu tržeb hlásí švýcarský hodinářský průmysl pololetní tržby přesahující 13,3 miliardy švýcarských franků. Roste nejluxusnější segment, ale také hodinky pro mladší klienty. A daří se také největší firmě vyrábějící luxusní hodinky, Swatch Group.
Kde je ta krize? Luxusní hodinky se prodávají jako nikdy v historii
Money
V pátek 8. září bude možné na veletrhu koupit v premiéře 0 euro souvenirovou bankovku věnovanou fotografu Janu Saudkovi, která tak doplní žádané sběratelské bankovky s Karlem Gottem, Jiřinou Bohdalovou nebo skupinou Olympic vydané v minulosti.

Něco pro fandy Jamese Bonda
Premiéru má na veletrhu Sběratel investiční mince Český lev s hologramem. Minci s hologramem bude možné zakoupit přímo na stánku České mincovny, a to dříve, než se objeví v obchodech. Její autor, medailér Asamat Baltaev, pak bude mít v pátek přímo v expozici mincovny velkou autogramiádu.
Velkým lákadlem pro všechny fandy agenta 007 je určitě výstava „James Bond na poštovních známkách“. Unikátní sbírka motivů z filmů se slavným agentem 007 na známkách pošt z celého světa bude veřejně vystavena vůbec poprvé.
V sobotu 9. září bude veletrh provázet osmý ročník konference Trading Expo & Alternativní investice, kde budou přední odborníci hovořit o investicích do poštovních známek, automobilových veteránů, bankovek, drahých kamenů, autogramů, nemovitostí nebo o tom, co bude pro akciové trhy znamenat současný nástup umělé inteligence.
Vstupenka na Sběratele je platná i na veletrh Vinyl & Stereo Expo (pouze sobota) a prodejní výstavu Minerály a drahé kameny, která probíhají souběžně a ve stejné hale jako Sběratel.
Vedle klasických obrazů slavných i méně známých mistrů, které patří už k tradičně oblíbeným sběratelským aktivům, se může vyplácet investovat i do vybraných luxusních předmětů. Je třeba ale vědět do čeho a za jakých podmínek, protože ani tento trh luxusních komodit není stabilní. Knight Frank Luxury Investment Index (KFLII) proto dlouhodobě sleduje vývoj zhodnocení desítky luxusních aktiv a nyní hlásí, že na rozdíl od zlata či akcií tato aktiva za posledních 12 měsíců rostla mnohem více. Podívejte se, která to byla a kam se dají také dát přebytečné miliony.
Luxus, který se letos vyplatil. Investice do luxusních komodit vydělaly více než akcie i zlato
Enjoy
Čestnou výjimku tvoří dolar, na jehož růstu mohli investoři vydělat téměř 20 procent. Kolísavě se dařilo také komoditám. Jinak tradiční investiční nástroje letos selhávají a prvních devět měsíců roku představovalo čtvrtý nejhorší vstup do roku za sto let, uvedli správci majetku na konferenci Investiční výhledy.
Investiční masakr portfolií. Vydělat letos nejde na ničem
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.