Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Studio Zaha Hadid navrhlo areál Expa 2030 pro Ukrajinu. Zemi může pomoci s obnovou

Takto by mohlo vypadat Expo 2030 v Oděse.
Se svolením Zaha Hadid Architects/Render by JK Lab
Petra Nehasilová

Oděsa patřila ještě před válkou mezi oblíbená přímořská letoviska. Nyní se třetí největší ukrajinské město uchází o pořadatelství mezinárodní výstavy Expo, které by se mělo konat v roce 2030. Výstavní areál v Oděse navrhlo známé architektonické studio Zaha Hadid Architects.

Podstatou návrhu prestižního architektonického studia je pro stavbu jednotlivých pavilonů využít prefabrikovaných dílů. To umožní, aby si každá ze zemí vybrala velikost svého pavilonu a zároveň je posléze ponechat pro další využití, například pro postavení školy nebo nemocnice na Ukrajině.

Architekti pracovali s myšlenkou čtyř hlavních pavilonů o výměře 80 tisíc metrů čtverečních.

Na detaily projektu se můžete podívat do následující galerie.

O tom, v jaké zemi se Expo v roce 2030 odehraje, rozhodne v příštím roce speciální komise. Kromě Ukrajiny jsou ve hře také Saúdská Arábie, Rusko, Itálie nebo Jižní Korea.

Aparthotel Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou

Místo obchoďáku stylový Aparthotel. Jak vypadá nejlepší architektura v Krkonoších?

Projekt Aparthotelu Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou ateliéru ov-architekti je podle odborné poroty vítězem prvního ročníku soutěže Krkonošská cena za architekturu. Podivejte se ve fotogalerii, čím porotu zaujal.

Přečíst článek

Dům na Kozině

Návštěva předčila očekávání a dům získal cenu. I na venkově vzniká kvalitní architektura

Jako výjimečný architektonický počin ohodnotila odborná porota soutěže Česká cena za architekturu projekt rekonstrukce v jihočeské vesnici pocházející z pera architektů Weizenttlových (atelier 111 architekti).

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Takto bude vypadat administrativní centrum ve Vilniusu od Zaha Hadid Architects.

Studio Zahy Hadid navrhlo pro Vilnius kancelářské budovy. Až doslouží, půjdou zrecyklovat

Přečíst článek
Jakub Klaška, architekt

Budeme soutěžit o filharmonii na Vltavské, říká architekt od Zahy Hadid

Přečíst článek
Fotbalový stadion v Plané u Českých Budějovic

V jihočeské vesnici si postavili fotbalový svatostánek. Zaplatili za něj rekordní částku

Přečíst článek
Doporučujeme