Stylová dovolená v Nízkých Tatrách. Z lesního apartmánu je vidět i na sjezdovku

Architektonické studio Ark Shelter se věnuje modulární architektuře. Navrhuje dřevěné moduly tak, aby se dokázali přizpůsobit různým potřebám. Ve spolupráci s hotelem v Nízkých Tatrách architekti realizovali i výstavbu lesních apartmánů.
Apartmány vytvořené z již navržených a existujících modulů architekti umisťovali na pozemek o ploše tři tisíce metrů čtverečních. Investor tak chtěl rozšířit ubytovací kapacity svého hotelu.
Tento stavební koncept považují architekti za ekologičtější v porovnání se standardní výstavbou. Objekty jsou totiž založeny na nožičkách, nechávají tak přirozeně plynout krajinu pod sebou. „Neuzavřeli jsme biotopy betonovou deskou, ale naopak jsme je nechali dýchat i pod chatkou a použitím zelené střechy jsme dokonce zdvojnásobili plochu biotopu,“ popisují výhody svého postupu architekti.
K výstavbě jedenácti apartmánu o ploše 70 metrů čtverečních využili i ekologičtějšího materiálu – dřeva, které hraje prim v exteriéru i interiéru.
Prioritou ateliéru je nabídnout Komfortní bydlení a alternativu k hektickému životnímu stylu, co jim podařilo i tentokrát například umístěním modulů. Každý je umístěn tak, aby návštěvníkovi skrze prosklenou čelní zeď nabídl bezprostřední kontakt s přírodou. Některé apartmány těží z výhledu do lesa, další pak z pohledu na nedalekou sjezdovku.
V letních měsících pocit „útěku z města“ znásobuje i možnost pobytu na venkovní terase.
Královna Alžběta II., která dneškem završuje 70 let na trůnu, je nejen nejdéle vládnoucím britským monarchou historie, ale též nejvýdělečnějším. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka jednou z nejhodnotnějších na světě.
Alžběta II. a královská rodina jsou značky hodnotnější než Shell nebo Marks & Spencer
Money
Provozovat Vyšehrad stojí Prahu 30 milionů ročně, více než polovina peněz z toho jde na stavební úpravy. „Chceme si ale pomoci, hledáním dalších finančních zdrojů: ať už plynoucích z evropských fondů nebo UNESCA,“ říká ředitel Národní kulturní památky Vyšehrad architekt Petr Kučera.
Vyšehrad je spíš pro Čechy. Praha potřebuje moderní architekturu, říká ředitel památníku
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.