Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Svátek piva začíná. Tuplák na Octoberfestu vyjde zase dráž, 376 korun

Oktoberfest začíná
Profimedia.cz
 ČTK

Úderem dvanácté dnes mnichovský starosta Dieter Reiter narazí sud piva, a zahájí tak 189. ročník festivalu Oktoberfest.

Na slavnost zavítají miliony návštěvníků, kteří vypijí miliony litrů piva. Letos je nejdražší tuplák vyjde poprvé na více než 15 eur (376 korun). V areálu na Tereziánské louce budou zpřísněná bezpečnostní opatření včetně prohlídek s detektorem kovů. Oktoberfest potrvá do 6. října.

Loni akci navštívilo 7,2 milionu lidí, vypilo se 6,5 milionu mázů piva a návštěvníci ukradli přes 115 tisíc pivních sklenic. Návštěvnosti loni pomohlo mimořádně pěkné počasí i to, že slavnosti trvaly 18 dní. Letos potrvají 16 dní a přinejmenším o prvním víkendu bude rovněž slunečno.

Kvůli teroristickým útokům v Solingenu, kde neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie v srpnu na městských slavnostech zavraždil tři lidi, a v Mnichově, kde islamista z Rakouska střílel v září na izraelský generální konzulát a Dokumentační centrum historie nacismu, zpřísnily úřady bezpečnostní opatření. Uvedly ale, že nemají informace, že by pivním slavnostem hrozilo nějaké konkrétní nebezpečí.

Počátek Oktoberfestu spadá do října 1810, kdy po svatbě uspořádali bavorský korunní princ Ludvík a jeho manželka Tereza pro obyvatele království na louce za Mnichovem slavnost s koňským dostihem. Akce měla úspěch a začala se konat pravidelně jako Říjnová slavnost. Svůj název si udržela i poté, co kvůli teplejšímu počasí její začátek organizátoři posunuli na září.

Tradiční Oktoberfest čelí kulturní válce. Ne kvůli pivu, ale biokuřatům

Tradiční Oktoberfest čelí kulturní válce. Ne kvůli pivu, ale biokuřatům a udržitelnosti

Po 213 letech existence čelí chvalně a někdy i nechvalně proslulý pivní festival Oktoberfest v Mnichově kulturní válce. Důvodem není ale množství, kvalita či cena piva, ale snaha prosadit do jeho podoby prvky udržitelnosti, jako je například prodej biokuřat, což vyvolává protesty tradicionalistů, napsal deník The Wall Street Journal.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Tradiční Oktoberfest čelí kulturní válce. Ne kvůli pivu, ale biokuřatům

Tradiční Oktoberfest čelí kulturní válce. Ne kvůli pivu, ale biokuřatům a udržitelnosti

Přečíst článek
Začíná pivní slavnost Oktoberfest

FOTOGALERIE: Tuplákem na Oktoberfestu za 369 korun to jen začíná. Za talíř ředkviček už dáte tisíce

Přečíst článek
Doporučujeme