Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Něco mezi letadlem a vlakem. TransPod představuje své ultrarychlé vozidlo

TransPod
TransPod

Společnost TransPod, start-up, který buduje systém pozemní ultrarychlé dopravy, představila FluxJet. Elektrické vozidlo, které je vlastně hybridem mezi letadlem a vlakem. Díky technologickým skokům v bezkontaktním přenosu energie a novému oboru fyziky zvanému veillance flux se FluxJet pohybuje v chráněné dráze rychlostí přes 1000 kilometrů za hodinu. Pro srovnání, vysokorychlostní vlak TGV má maximální rychlost 300 kilometrů za hodinu.

Reklama

Vozidla budou jezdit výhradně na vlastním síťovém systému se stanicemi v klíčových lokalitách a velkých městech. Nedávno společnost potvrdila financování ve výši 550 milionů dolarů a oznámila další fázi infrastrukturního projektu v hodnotě 18 miliard dolarů ve Spojených státech, jehož cílem je vybudovat linku TransPod Line spojující města Calgary a Edmonton v kanadské Albertě.

Galerie: FluxJet, hybrid mezi letadlem a vlakem

Předběžné stavební práce, včetně posouzení vlivu na životní prostředí, byly zahájeny. Projekt vytvoří až 140 tisíc pracovních míst a v průběhu výstavby přinese do HDP regionu 19,2 miliardy dolarů. Jakmile bude linka TransPod v provozu, bude cestující stát cesta tímto koridorem přibližně o 44 procent méně než letenka a sníží emise CO2 o 636 tisíc tun ročně.

„Všechna tvrdá práce v uplynulých letech vedla k tomuto významnému okamžiku, kdy se řeči stávají skutečností. Technologie je ověřená a my máme důvěru investorů, vlád a partnerů, abychom mohli pokračovat v úsilí o efektivní změnu definice dopravy,“ řekl spoluzakladatel a generální ředitel společnosti TransPod Sebastien Gendron.

Reklama
Transpod

Na představení společnosti TransPod v Torontu se zmenšený FluxJet představil v živé ukázce (viz. video), která předvedla jeho letové schopnosti. Téměř tunové vozidlo FluxJet předvedlo vzlet, jízdu a přistání v rámci své vodicí dráhy.

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme