Něco mezi letadlem a vlakem. TransPod představuje své ultrarychlé vozidlo

Společnost TransPod, start-up, který buduje systém pozemní ultrarychlé dopravy, představila FluxJet. Elektrické vozidlo, které je vlastně hybridem mezi letadlem a vlakem. Díky technologickým skokům v bezkontaktním přenosu energie a novému oboru fyziky zvanému veillance flux se FluxJet pohybuje v chráněné dráze rychlostí přes 1000 kilometrů za hodinu. Pro srovnání, vysokorychlostní vlak TGV má maximální rychlost 300 kilometrů za hodinu.
Vozidla budou jezdit výhradně na vlastním síťovém systému se stanicemi v klíčových lokalitách a velkých městech. Nedávno společnost potvrdila financování ve výši 550 milionů dolarů a oznámila další fázi infrastrukturního projektu v hodnotě 18 miliard dolarů ve Spojených státech, jehož cílem je vybudovat linku TransPod Line spojující města Calgary a Edmonton v kanadské Albertě.
Galerie: FluxJet, hybrid mezi letadlem a vlakem
Předběžné stavební práce, včetně posouzení vlivu na životní prostředí, byly zahájeny. Projekt vytvoří až 140 tisíc pracovních míst a v průběhu výstavby přinese do HDP regionu 19,2 miliardy dolarů. Jakmile bude linka TransPod v provozu, bude cestující stát cesta tímto koridorem přibližně o 44 procent méně než letenka a sníží emise CO2 o 636 tisíc tun ročně.
„Všechna tvrdá práce v uplynulých letech vedla k tomuto významnému okamžiku, kdy se řeči stávají skutečností. Technologie je ověřená a my máme důvěru investorů, vlád a partnerů, abychom mohli pokračovat v úsilí o efektivní změnu definice dopravy,“ řekl spoluzakladatel a generální ředitel společnosti TransPod Sebastien Gendron.
Na představení společnosti TransPod v Torontu se zmenšený FluxJet představil v živé ukázce (viz. video), která předvedla jeho letové schopnosti. Téměř tunové vozidlo FluxJet předvedlo vzlet, jízdu a přistání v rámci své vodicí dráhy.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.