V minulosti sloužil řeholnicím, pak poště. V budoucnu klášter přivítá VIP hotelovou klientelu
Na jeho výstavbu stačil na konci 19. století milion zlotých. O 150 let později se klášter Gabriel Loci promění v luxusní hotel. Majitele objektu, firmu Cimex, to vyjde až na dvě miliardy korun.
Na někdejším viničním kopci v sousedství Kinských zahrad a téměř naproti kostela Sacré Coeur se tyčí areál bývalého kláštera Gabriel, dnes Gabriel Loci. Na rušné smíchovské ulici Holečkova nelze tento objekt minout bez povšimnutí, pohled láká svojí velikostí i architekturou.
Areál vystavený na konci 19. století jako ženský klášter, kde vzdělání získalo hodně žen z movitých rodin, v minulosti sloužil i jako Poštovní muzeum, Poštovní spořitelna a později v 90. letech minulého století i jako sídlo poštovního ředitelství.
Na to, jak to vypadá uvnitř architektonicky výjimečného areálu, se můžete podívat do následující galerie.
Právě ta doba se ale na podobě architektonicky výjimečného areálu podepsala téměř nesmazatelně. Kromě roku 1993 se do objektu neinvestovalo a o téměř dvacet let později se ho pošta snažila poprvé zbavit: neodpovídal jejím účelům.
Po čtyřech neúspěšných veřejných dražbách, kdy se nenašel zájemce ochotný zaplatit více než 300 milionovou částku za kulturní památku, se zadařilo. V roce 2020 se novým majitelem stala investiční společnost Cimex. Ta už má s objektem své plány. S největším pravděpodobností zde za více než miliardu vznikne pětihvězdičkový hotel.
Funkcionalistická teplárna od architekta Dušana Jurkoviče je jednou z mála dochovaných industriálních památek v Bratislavě. Po tříleté rekonstrukci pod taktovkou Studia Perspektiv se průmyslový objekt proměnil na moderní coworkingové centrum.
Funkcionalistická teplárna dostala nový kabát. Místo skladu paliva jsou zasedačky
Enjoy
Místo brownfieldu vznikne nová čtvrť, která nabídne domov pro 23 tisíc lidí. Miliardové investice do rozvoje okolí Nákladového nádraží Žižkov ale pokryjí i stavbu mateřské a základní školy, vysázení nové zeleně nebo vznik cyklostezky.
Brownfield na Žižkově promění miliardové investice. Vznikne nová čtvrť
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.