V Benátkách startuje mezinárodní festival sklářského umění. Prohlédněte si výstavu českých umělců

Čeští skláři míří do Itálie na sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week, který dnes startuje v Benátkách. Jeho součástí je i ryze česká výstava nazvaná CZECH GLASS | FRAGILE, jež vznikla pod vedením kurátorky Márie Gálové, a která bude v italském městě k vidění až do 27. října.
Výstava představí skleněné instalace Dany Zámečníkové, Aleny Matějka, Kláry Horáčkové a dvojice František Jungvirt & Barbora Kotěšovcová. Výstavu je možné zhlédnout v centru současného umění CREA na benátském ostrově Giudecca.
FOTOGALERIE: Prohlédněte si instalace českých sklářů na mezinárodním festivalu
Kouzelný prostor pražské Invalidovny hostí třetí pokračování výstavy J&T Banka Art Index Pop-up. Představují se tu díla padesáti předních českých umělců, kteří se letos objevili v TOP 100 Art Indexu včetně Evy Koťátkové, Kateřiny Šedé či Krištofa Kintery. Všechna díla je navíc možné si koupit.
Oslava sběratelství. Invalidovna nabízí výstavu nejlepšího současného umění
Enjoy
Největší stavba v centru prahy je prakticky hotová. Společnost Penta otevřela budovu Masaryčka, kam se již stěhují první nájemníci. Činnost už také zahájila tamní kavárna Loka. Ceny pronájmu v téměř zaplněném areálu významně přesahují pražský průměr. Nájemné za metr čtvereční tak u kancelářských prostor převyšuje hranici 30 eur. Podívejte se, co zlatá budova ukrývá.
FOTOGALERIE: Penta ukázala interiéry Masaryčky. Podívejte se do nitra nové budovy
Reality
Nadační fond Archa - rodiny Löw-Beer a Oskara Schindlera ve spolupráci s mezinárodní organizací Inspireli Awards vyhlašuje soutěž na celkový návrh přeměny bývalého areálu Schindlerovy továrny v Brněnci na muzeum přeživších holokaustu.
Továrna Oskara Schindlera v Brněnci dostane novou tvář. Vzniknout zde mají muzeum, sportoviště i byty
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.