V Letňanech začal veletrh Sběratel. Navštíví ho až 10 tisíc lidí

Na výstavišti v pražských Letňanech začal dvoudenní mezinárodní veletrh Sběratel. K vidění jsou slavná historická platidla, ke koupi nejen poštovní známky, mince a suvenýrové bankovky, ale také šperky, minerály i vinylové desky. Akce potrvá do sobotního odpoledne.
Vedle suvenýrové eurové bankovky, jejíž motiv oslavuje květnové 90. narozeniny herečky Jiřiny Bohdalové, jsou na akci k zakoupení také sběratelské bankovky odkazující na jediného československého kosmonauta Vladimíra Remka a jeho náhradníka Oldřicha Pelčáka. Letos uplynulo 45 let od chvíle, kdy oba nastoupili do výcviku.
Podívejte se do fotogalerie, co všechno je na veletrhu k vidění
Vystaveny jsou mimo jiné i první dva vytištěné exempláře „zelené stokoruny”, nejdéle platné bankovky na našem území. „Bankovky, které platily celých 32 let, jsou umístěny do originálního rámečku s podpisem tehdejšího ministra financí Júlia Ďuriše. Přiložené autentické skici autora Františka Heřmana pak názorně ukazují, jak podoba bankovky vznikala,” uvedli organizátoři na webu. Bankovka byla vydána v roce 1961.
Ve stejné hale jako Sběratel bude po oba dny veletrh Minerály a drahé kameny. V sobotu se v sousední hale sejdou sběratelé vinylových desek na akcích Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market.
>>>>>>Zajímáte se o investice do umění? Čtěte naši rubriku Enjoy<<<<<<
Veletrh Sběratel se každý rok koná hned dvakrát. Letos, stejně jako loni, se však jarní část musela zrušit kvůli pandemickým opatřením. Naopak letos, stejně jako loni se podzimní část koná v téměř nezměněné podobě. „Jsme jediným veletrhem svého druhu, který se během pandemie v Evropě skutečně uspořádal,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz ředitel veletrhu Jindřich Jirásek. Veletrh se letos koná 10. a 11. září na výstavišti v Letňanech.
Jindřich Jirásek: Pořádat veletrh za pandemie je nápor na cash flow
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.