Beton a ocel. V Norsku ožijí lázně ze 30. let minulého století

Mezinárodní architektonický ateliér Snøhetta chce oživit přístavní lázně Knubben postavené ve 30. letech minulého století. Projekt na rekonstrukci a dostavbu dnes již zavřených prostor věnuje městu Arendal před oslavami 300letého výročí.
Architekti projektem, jehož realizace by měla mít dokončena asi za tři roky, chtějí přístavní město na jihu Norska zatraktivnit a přilákat do něj více turistů, a to jak z Norska, tak i ze zahraničí.
„Tento projekt chápeme především jako úctu k původní architektuře, proto jsme se snažili zachovat co nejvíc ze stávající stavby, do níž jsme vstoupili takovou architekturou, která z Arendalu udělá populární destinaci,“ píše se na webových stránkách ateliéru.
Původní lázně navrhl ve stylu funkcionalismu norský architekt Ketil Ugland. Fungovat přestaly v roce 1947. Do provozu je uvedli znovu v 60. letech, tentokrát jako jazzový klub.
Snøhetta je renomovaný norský architektonický ateliér, který se proslavil krátce po svém vzniku v roce 1989 díky vítězství ve velké mezinárodní soutěži na budovu nové Alexandrijské knihovny.
Již od svého vzniku se Snøhetta soustředí na spojení architektury a krajinářství. Architekti zabývající se krajinou a interiérem dnes tvoří celou čtvrtinu společnosti a přímo spolupracují s ostatními.
Aktuálně má Snøhetta v pobočkách po celém světě celkem více než stovku zaměstnanců, z velké části cizinců, a pracuje na zakázkách po celém světě.
Projekty Snøhetty budou od konce srpna rovněž k vidění v pražské Galerii Jaroslava Fragnera.
Do Míšeňské nedaleko Karlova mostu netáhne jen barokní architektura, do turisticky atraktivní ulice míří i milovníci dobrého piva. Už od srpna si tam přijdou na své i ti, kteří dávají přednost vínu.
V Míšeňské na Malé Straně to stále žije. Nově tam připravují šneky
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.