FOTOGALERIE: V ruinách našli cenné krovy, původní výmalby i renesanční stropy

Než se pustili do jeho rekonstrukce, byl 500 let starý dům v centru Krumlova doslova ruinou.
Láska na prví pohled, asi tak by se dal popsat vztah Petry Hanákové a Radka Techlovského k domu v Masné ulici v Českém Krumlově. Dům byl po povodních staticky narušený, nebyl napojený na kanalizaci a střecha byla v havarijním stavu. Správně ale tušili, že zanedbanost znamená i původní podlahy, dlažby a výmalby. Už samotný krov se ukázal mnohem cennější, než kdokoliv tušil.
„Neměli jsme romantickou představu, že to bude snadné. I tak jsme ale postupně zjišťovali, že vzít si na starost i maličkou památku hraničí s šílenstvím,“ dodávají investoři.
Rekonstrukci zadali architektům ze studia ORA.
„Hned od začátku nám učaroval přístup investorů ke svému domu. Známe velmi dobře, když se zamilujete do starého domu a sžijete se s ním. Také s ním zápasíte a zjišťujete, co by mu bylo milé,“ popisují architekti.
Dle zadání řešili adaptaci prvního patra domu pro bydlení, v průběhu návrhu pro ubytování.
Směrem do ulice nedoznal domek z 50. let zásadních změn, jinak je tomu ale uvnitř a směrem do zahrady, kde zdivo nahradila velkoformátová okna. I tentokrát se ateliéru ORA podařilo navázat na původní vrstvy.
Fotogalerie: Jak rekonstruovat? Třeba jako v Brně
Enjoy
Barokní zámek nedaleko Rokycan je na prodej. Před téměř 10 lety za něj současný majitel zaplatil 100 milionů korun, po rekonstrukci za něj chce 130 milionů korun. Historický komplex je tak suverénně jednou z nejdražších nemovitostí na tuzemském trhu.
Zámek u Rokycan je na prodej. Jde o jednu z nejdražších nemovitostí na tuzemském trhu
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.