Válečná kuriozita: Nejdelší let světa potrvá 17 hodin, letadla se musí vyhnout ruskému vzdušnému prostoru

Neuvěřitelných 17 hodin ve vzduchu. Tak dlouho potrvá let mezi Hongkongem a New Yorkem, který pravidelně nabízí aerolinky Cathay Pacific Airways. Nově se bude muset vyhnout ruskému vzdušnému prostoru, píše agentura Bloomberg.
Z Hongkongu do New Yorku bez mezipřistání. To nabízí aerolinky Cathay Pacific Airways a donedávna to byl relativně snesitelný zážitek. 12 990 kilometrů letadlo urazilo za necelých 15 hodin, což lze srovnat s lety z Evropy do jižních částí latinské Ameriky.
Nyní se však vedení aerolinek rozhodlo pro radikální novinku: aby se vyhnula případným problémům v ruském vzdušném prostoru, budou letadla létat jižní cestou. Tedy přes Čínu, střední Asii, Turecko, jižní Evropu, Velkou Británii a Atlantický oceán.
Výsledek? Podle agentury Bloomberg se tak cesta natáhne na 16 618 kilometrů, což letadla zvládnou za 17 hodin.

„Tato vzdálenost překoná dosavadní nejdelší komerční let světa, který nabízejí Singapore Airlines mezi Singapurem a New Yorkem. Ta sice trvá 17 a půl hodiny, ale na kilometry je podle dat FlightRadar24 kratší - 15 349 kilometrů,“ vysvětluje Danny Lee z Bloombergu.
Evropské aerolinky do Ruska nesmí
Podle mluvčího Cathay Pacific Airways bude na let nasazen Airbus SE’s A350-1000. Mluvčí dále uvedl, že transatlantická cesta je stále výhodnější než případný přelet přes Tichý oceán a celé Spojené státy kvůli sezonním větrům.
Bloomberg připomíná, že Cathay Pacific zdaleka není jedinou asijskou aerolinkou, která omezuje přelety přes ruský vzdušný prostor. Evropské aerolinky mají přelety přes Rusko zakázané v reakci na uvalení ekonomických sankcí.
Akcie amerického výrobce letadel Boeing se v pondělí během obchodování před otevřením burzy citelně propadají, o 6,8 procenta. Děje se tak v důsledku zřícení letadla tohoto výrobce v Číně.
Akcie Boeingu padají. Pro firmu nemohlo přijít zřícení letadla v Číně v horší dobu
Zprávy z firem
Ruské aerolinky Aeroflot zruší od 8. března všechny lety do zahraničních destinací kromě Běloruska, oznámila firma podle agentury TASS.
Aeroflot ruší všechny lety do zahraničí vyjma Běloruska. Jinde mu hrozí zabavování strojů
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.