Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Vedra drtí Evropu. Na vrcholu hory Mont Blanc nemrzlo 33 hodin v řadě

Na vrcholu hory Mont Blanc nemrzlo 33 hodin v řadě
ČTK
 ČTK

Vlna veder, která v posledních dnech zasáhla Itálii, se projevila i v Alpách. Na vrcholu hory Mont Blanc totiž o víkendu nemrzlo 33 hodin v řadě. Oznámila to agentura pro životní prostředí regionu Valle d'Aosta, uvedla dnes agentura ANSA. Vysoké teploty pociťují i další evropské země včetně Německa či Rakouska.

Údaje z nejvyšší evropské hory pocházejí z meteorologické stanice umístěné ve výšce 4750 metrů nad mořem, což je téměř vrchol Mont Blanku. Teplota vzduchu měřená touto stanicí „zůstala nad nulou 33 hodin za sebou, od půlnoci 10. srpna do devíti hodin 11. srpna“, uvedl úřad. Podle něj stanice zaznamenala teploty nad nulou i 5. srpna či 18. a 30. července, pokaždé ale jen na několik málo hodin.

Podle úřadu vysoké teploty, které nyní panují v Alpách, způsobují „intenzivní tání ledovců a rychlé snížení sněhové pokrývky“.

FOTOGALERIE: Pláže v Barceloně praskají ve švech

Itálii v uplynulých dnech zasáhla vlna veder, která by měla trvat i tento týden a její intenzita by měla stoupat. Nejvyšší varování před vysokými teplotami dnes platí v 17 z 27 větších měst, včetně Říma a Florencie, v nichž by se teploty mohly vyšplhat až k 38 stupňům.

Vedra v Římě, zdroj: ČTK

Ve středu bude nejvyšší výstraha ve 22 městech. Nejvyšší stupeň znamená, že intenzita vedra již ohrožuje i zdravé lidi, a nejen zranitelné skupiny, píše ANSA.

V Německu možná padne rekord

Také v Německu očekávají meteorologové teploty až okolo 37 stupňů, a mohl by tak padnout letošní rekord z 30. července na úrovni 35,4 stupně. Pocitová teplota má být kvůli vysoké vlhkosti vzduchu ještě vyšší, a to až 40 stupňů. „V noci se bude ochlazovat jen omezeně, počítáme s tropickými nocemi,“ uvedli také meteorologové, podle nichž se noční teploty v některých případech budou pohybovat i kolem 24 stupňů.

V Rakousku platí ode dneška do středy varování před vedrem pro město Innsbruck, kde se počítá s teplotami až 36 stupňů, v noci pak i přes 20 stupňů.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

CopenHill v Kodani nabízí 400 metrů dlouhou sjezdovku.

Sníh už není potřeba. Lyžovaní na plastu se rozmáhá, zájem má prý i české lyžařské středisko

Přečíst článek
Domy v horkém létě by měly ochladit nově vyvíjené materiály

Domy v horkém létě by měly ochladit nově vyvíjené materiály. Jinak se uvaříme nebo nás zruinují účty za klimatizaci

Přečíst článek
Doporučujeme