VIDEO: Česko má policejní ferrari proti nejvíce agresivním pirátům silnic. Může jet přes tři sta za hodinu

Dopravní policie začne od dnešního dne využívat vozidlo Ferrari F142-458 Italia, sloužit má především při boji s mezinárodními ilegálními závody. Vozidlo policie zajistila jako majetek pocházející z trestné činnosti, náklady spojené s úpravami vozidla pro potřeby policie vyšly na 340 tisíc korun. Ferrari s maximální možnou rychlostí 326 kilometrů v hodině bylo deset let uskladněno, jeho zprovoznění stálo 130 tisíc korun, uvedl policejní mluvčí Jakub Vinčálek.
„Vozidlo bude sloužit na celorepublikovém útvaru a počítáme s jeho nasazením proti těm nejagresivnějším pirátům českých silnic. Jeho potenciál můžeme využít i při pronásledování odcizených vozidel, která přes naše území projíždějí do sousedních zemí. Škála úkolů, které vozidlo bude plnit, je skutečně široká," uvedl šéf dopravní policie Jiří Zlý. Auto je přitom téměř neojeté – na tachometru má pouhé dva tisíce kilometrů.
Podívejte se na video, ve kterém Policie ČR představila nejrychlejší vůz ve své flotile policejních aut:
V roce 2019 policie registrovala asi 30 nelegálních závodů, které měly trasu i přes území České republiky. „V těchto případech se jedná o obdobná vozidla s extrémním výkonem, kterým nemohou plně konkurovat běžná hlídková vozidla," doplnil Vinčálek.
Vozidlo je podle Vinčálka jedním z mnoha, které jsou každý rok zajištěny jako majetek pocházející z trestné činnosti. Ferrari ale podle něj není nejhodnotnějším vozidlem, které bylo zajištěno. „Jen v předešlém roce jsme zabavili necelých 900 vozidel, z nichž drtivá většina je následně prodána, a z výnosů je pak saturována pachatelem způsobená škoda. Některá vozidla si ponecháváme pro plnění služebních úkolů," uvedl mluvčí. Dodal, že zabavených vozidel má policie ve službě stovky, nejde ale o podobně luxusní vozy.
Popis policejního Ferrari F 142 – 458 Italia:
- rok výroby: 2011
- najeto – zhruba 2000 kilometrů
- výkon 416 kW
- obsah 4497 ccm, V8
- max. rychlost 326 km/h
- cena úprav 340 tisíc korun včetně DPH
- vozidlo je ve zvláštním barevném provedení (priorita viditelného dohledu, původní barva vozidla byla červená), vybaveno kamerovým systémem, radiostanicí, zvláštním výstražným světlem a nápisovým displejem. Součástí výbavy bude pistolový měřič rychlosti.
- vstupní náklady na zprovoznění vozidla (vozidlo bylo uskladněno 10 let) byly 130 tisíc korun s DPH
- cena servisu na rok 2022 cca 25 tisíc s DPH

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.