Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Vila českého architekta u Vídně odkazuje na řemeslnou tradici

Vilu u Vídně navrhl český architekt.
BoysPlayNice
Petra Nehasilová
pej

Český architekt Jan Proksa postavil na úzkém pozemku nedaleko Vídně dvougenerační vilu. Stavba zaujme tvarem i strukturální vápennou omítkou.

Pozemek o rozloze 528 metrů čtverečních leží v klidné lokalitě obce Perchtoldsdorf, která se nachází v jedné z vinařských oblastí v Dolním Rakousku, na jihu sousedí s Vídní na západě přiléhá k Vídeňskému lesu. 

„Výzvou pro tuto zakázku v klidném prostředí na kraji Vídně bylo dosáhnutí maximálního povoleného objemu stavby na velmi úzké parcele. A to tak, aby bylo vytvořeno moderní prostředí pro žití dvou generací,“ přibližuje architekt v autorské zprávě.

Na první pohled vypadá stavba jako několik propojených boxů. Posléze si ale lze všimnout lehké diskrepance objemů mezi pravým a ostrým úhlem. Lehká nepravidelnost úhlů je shodná ve vnějším i vnitřním prostoru a prolíná se celou strukturou stavby jak v konstrukci stěn, tak v půdorysu. 

Vila ale nezaujme jen tvarem, ale i strukturální vápennou omítkou, která odkazuje na tradici zdejšího řemeslného umu.  

>>>>>>Zajímá vás tvorba tuzemských architektů? Pak sledujte rubriku Enjoy<<<<<<

Jerome Powell, šéf Fed

Richard Bechník: Powell uklidnil trhy, Fed se do vyšších sazeb nežene

Šéf americké centrální banky Jerome Powell ve svém pátečním projevu potvrdil pokračující ekonomické zotavování americké ekonomiky. Současně ale spíše uklidňoval trhy tvrzením, že zpřísnění měnové politiky není na pořadu dne.

Přečíst článek

Škoda omezí výrobu ve svých závodech.

Lukáš Kovanda: Jak si stojí česká ekonomika? Růst nic moc, inflace až moc

Česká ekonomika ve druhém letošním čtvrtletí stoupla podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu meziročně o 8,2 procenta. I když se jedná o stále nejvýraznější meziroční růst ekonomiky v celé české historii, skákat radostí z něj nelze.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

V Záběhlicích vzniká nová vilová čtvrť.

I Pražané budou mít svůj „Tugendhat“. Na kolik vyjde luxusní vila s kinem nebo wellness v suterénu?

Přečíst článek
Socialistická stavba se díky rekonstrukci přeměnila na luxusní vilu.

Není břízolit, jako břízolit. Aneb jak se socialistická kostka v Podolí proměnila na vilu

Přečíst článek
Doporučujeme