VIP Eva Talks: Představení Já, secese jsem vymyslel v Soulu, říká Michal Dvořák
Moderátorka Eva Čerešňáková v pořadu VIP Eva Talks na Newstream TV zpovídá celebrity. Tentokrát pozvání do studia přijal hudebník Michal Dvořák. „Tohle léto bylo pracovně velice náročné,“ říká ke svým aktivitám.
Michal Dvořák, klávesista a duchovní motor legendární kapely Lucie, je muž mnoha talentů – a rozhodně ne jen těch hudebních. Když zrovna nestojí na pódiu s Lucií, kterou po odchodu Davida Kollera doplnil hudebník Viktor Dyk, vydává se na dobrodružné cesty za uměním, kde vymýšlí projekty, které by ostatním hudebníkům pravděpodobně ani neprošly hlavou.

Nedávno vtrhl na scénu divadla Hybernia s novým představením Já, secese, které je mixem hudby, tance, animací a laserů, a působí tak trochu jako psychedelický výlet do 19. století. Dvořák v něm secesi nebere úplně vážně. Vždyť co je secese, když ji můžete okořenit trochu rock’n’rollu a syntetizátorů. V tomto projektu se zrcadlí jeho láska k umění, ale i odvaha dělat věci tak trochu po svém. Zkrátka vzal krásu secesních ornamentů a dal jim kapku Luciina drzého rockového šmrncu.
A když už mluvíme o Lucii, není to jen kapela, je to kulturní fenomén. Kdyby Lucie byla firma, Michal Dvořák by byl ten kreativní ředitel, co přichází s nápady typu: Pojďme k tomu přidat více mlhy, víc světel a trochu hudební fúze.
Více se dozvíte se v aktuálním díle pořadu VIP Eva Talks na Newstream TV. Video se spouští v úvodu tohoto článku. Ve formě podcastu ho najdete na vaší oblíbené podcastové platformě. Jsme na Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts.
Moderátorka Eva Čerešňáková v pořadu VIP Eva Talks na Newstream TV zpovídá celebrity. Tentokrát pozvání do studia přijal francouzský výrobce prémiových destilátů Alexandre Gabriel.
VIP Eva Talks: Výroba kvalitních destilátů je umění spojené se zemědělstvím, říká Alexandre Gabriel
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.