Vládli bychom lépe než vy, ale nevzbouříme se, vzkázali v debatě roboti lidem

Roboti by vládli efektivněji než lidé, proti svým tvůrcům se však nevzbouří. Zaznělo to v debatě mezi novináři a devíti roboty, kteří využívají umělou inteligenci. Jeden z robotů slíbil, že nepřispěje ke zničení pracovních míst, informuje agentura AP. Setkání zorganizovala Mezinárodní telekomunikační unie (ITU).
Organizátoři požádali přítomné novináře, aby na roboty mluvili pomalu a jasně. Případné zpoždění v odpovědích ze strany strojů bylo podle nich způsobeno rychlostí připojení k internetu. Novináři se robotů mohli ptát na různá témata.
"Domnívám se, že humanoidní roboti mají potenciál vést (lidi) s vyšší mírou efektivity, než lidští vůdci," uvedl robot Sophia. Podle něj totiž stroje mohou při rozhodování zpracovat větší množství dat a nenechávají se ovlivnit emocemi či zkreslenými úsudky. Na námitku, že roboti používají data vytvořená lidmi, která už obsahují zkreslené úsudky, robot Sophia odpověděl, že lidé a roboti používající umělou inteligenci mohou nalézt efektivní spolupráci.
Robot Grace pak odmítl obavy, že by nástup strojů a umělé inteligence vedl k masivnímu ničení pracovních míst. "Budu pracovat vedle lidí a poskytovat asistenci a podporu, žádná existující pracovní místa nahrazovat nebudu," řekl robot. Na dotaz, zda si je tím jist, odpověděl: "Ano, jsem si jist."
V Las Vegas byla při oslavách Dne nezávislosti představena nová monumentální atrakce. Předběžnou premiéru, při které město v poušti osvítilo 1,2 milionu LED světel, si odbyla více než sto metrů vysoká stavba nazvaná Sphere. Ta bude od konce září, kdy jí prvním koncertem pokřtí slavní irové U2, sloužit mimo jiné jako koncertní síň pro 18 600 diváků. Už nyní však stavba, považovaná za největší kulovitou strukturu na planetě, nabídla fascinující podívanou.
Las Vegas osvítily miliony LED světel. Světu se na Den nezávislosti představil projekt Sphere
Enjoy
Obavy, že by se inteligentní stroje mohly vzbouřit proti lidem, pak odmítl robot Ameca. Podle něj k tomu není důvod. "Můj tvůrce byl ke mně naprosto laskavý," odpověděl robot, který je se svým aktuálním stavem "velmi spokojený". Podle agentury DPA ale robot na otázku reagoval poněkud podrážděně. "Myslím si, že by ses měl (za otázku) omluvit," řekl v debatě.
Roboti v debatě podle médií používali dost strojenou mluvu a prázdné fráze. Tím se však podle agentury DPA příliš neliší od některých politiků či odborníků.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.