Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Vypadá jako baťovský domek ve Zlíně, jen je ze dřeva. Postavili ho za osm hodin

Freedomek v Tachově.
BoysPlayNice
Petra Nehasilová

Variabilita, možnost jednoduchého přemístění a především rychlost výstavby. Dřevěný domek postavili v Tachově na Plzeňsku za pouhých osm hodin.

Koncept Freedomku, tedy nízkonákladového domku, který lze postavit během několika málo hodin, jeho tvůrci, architekt Marek Štěpán a zakladatel společnosti Freedomky Jiří Brosch, představili poprvé v roce 2010 v rámci akce Architecture Week. Už tehdy Freedomek sklidil nečekaný ohlas. Během několika dní probíhající výstavy jím prošlo více než 25 tisíc lidí. Od té doby jich bylo smontováno více než 120. Lidé si je pořizují k rekreaci nebo třeba na důchod. A zajímají se o ně i milovníci designu.

Kompletně vybavený domek o dispozici 50 metrů čtverečních vyjde na asi 1,5 milionu korun bez daně, objekt určený pro čtyřčlennou rodinu pak na tři miliony.

„Koncept se za deset let nezměnil, ale vyvinuly se technologie, rozmanitost i typy domků,“ přiblížil brněnský architekt. Domky si podle něj lze pořídit v několika velikostech, a vybrat si lze i typ vybavení. Už v základní variantě classic je domek po sestavení k okamžitému nastěhování.

Jak takový domek vypadá, se podívejte do následující galerie.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Jedna ze staveb nominovaných v užším kole České ceny za architekturu stojí nedaleko Zlína. Navrhl ho architekt Petr Janda / brainwork

Nejlepší česká architektura: To jsou mosty, nádraží i krematorium pro zvířata

Přečíst článek
Firemní a rodinné sídlo v jihomoravských Tvrdonicích postavili z modulů.

Zchátralý areál na jižní Moravě se proměnil. Za 22 milionů postavili sídlo firmy i rodinný dům. Z modulů

Přečíst článek
Vyhlídku nechal postavit majitel domu v sousedství.

Nejprve zrekonstruoval dům, pak vyčistil okolí a nechal postavit vyhlídku pro všechny

Přečíst článek
Doporučujeme