Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Whisky Macallan z roku 1926 jde do aukce. Lahev vyjde na desítky milionů

Whisky Macallan z roku 1926 jde do aukce. Lahev vyjde na desítky milionů
Sotheby´s, užito se svolením
 ČTK

Vzácná láhev skoro 100 let staré skotské whisky Macallan míří do aukce, kde se její cena může vyšplhat k 1,2 milionu liber (34 milionů korun, píše agentura AP.

Aukční síň Sotheby's předpokládá, že zájemci o tuto láhev svedou tvrdý boj, protože jde o velmi cenný kousek pro jakéhokoli sběratele. Palírna Macallan stočila v roce 1986 pouze 40 lahví, mnohé z nich v poslední době v aukcích překonaly rekordy.

„Macallan ročník 1926 je tou whisky, kterou chce každý dražitel prodávat a každý sběratel vlastnit. Jsem neuvěřitelně nadšený, že jsme ji do dražby Sotheby's získali, poprvé od chvíle, kdy jsme před čtyřmi lety pro tento ročník stanovili aukční rekord," uvedl Jonny Fowle, který je v Sotheby's šéfem oddělení lihovin.

Whisky nalezená na zámku ve Skotsku je možná nejstarší na světě, ukázaly analýzy

Do aukce míří zřejmě nejstarší whisky na světě. Na skotském zámku ji pila i královna Viktorie

Zhruba čtyři desítky lahví whisky, které se loni našly na zámku Blair Castle ve Skotsku, jsou nejspíš nejstarší dochovanou whisky na světě. Historické bádání a datování pomocí uhlíkové metody ukázaly, že destilát zřejmě pochází z 30. let 19. století a že se možná na zámku podával i v době, kdy ho v roce 1844 navštívila královna Viktorie se svým manželem, princem Albertem, napsal server BBC.

Přečíst článek

Whisky, která zrála 60 let v dubových sudech po sherry, byla nalahvována skoro před 40 lety, a to s různými etiketami. V aukci je nyní láhev s etiketou navrženou italským malířem Valeriem Adamim, kterých bylo vyrobeno pouze 12.

V roce 2019 se láhev whisky Macallan 1926 prodala v aukci za 1,5 milionu liber (42,7 milionu korun), což je dosavadní rekord.

Etiketu lahve 60leté whisky lahvované v roce 1986 navrhl italský malíř Valerio Adami Sotheby´s

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Signature whisky, ilustrační obrázek

Slabá ekonomika snižuje zájem o luxus. Ceny investičních whisky se propadly nejníže za dekádu

Přečíst článek
Whisky nalezená na zámku ve Skotsku je možná nejstarší na světě, ukázaly analýzy

Do aukce míří zřejmě nejstarší whisky na světě. Na skotském zámku ji pila i královna Viktorie

Přečíst článek
Doporučujeme