Z Prahy do Toronta bez přestupu. Air Canada přichází se staronovou linkou

V létě příštího roku se obnoví přímé lety mezi Torontem a Prahou, zavede je společnost Air Canada. Na webu to oznámilo české velvyslanectví v Ottawě.
Od června do září roku 2025 budou k dispozici tři lety týdně strojem Boeing 787 Dreamliner s kapacitou 255 míst, specifikovala ambasáda. Na Letiště Praha aktuálně létá zhruba 160 přímých linek.
Podle českého velvyslance v Kanadě Martina Tlapy každoročně roste počet kanadských turistů navštěvujících Česko. Letos na jaře cestovalo do Prahy o 38 procent více Kanaďanů než loni, kdy jich Česko navštívilo 70 tisíc.
„Kanaďané také ve srovnání s ostatními turisty, kteří navštěvují Českou republiku, obvykle zůstávají déle. Proto je rozhodnutí společnosti Air Canada obnovit přímé lety do Prahy skvělou zprávou nejen pro Čechy cestující do Kanady, ale i pro kanadské turisty, studenty a obchodní cestující,“ uvedl Tlapa.
Praha má znovu přímé letecké spojení s pevninskou Čínou. Každé pondělí, středu a pátek zajistí společnost Hainan Airlines pravidelné lety mezi českou metropolí a Pekingem. Zájem turistů z Číny o Česko roste.
Praha obnovila přímé lety do Pekingu. Česko láká čínské turisty
Zprávy z firem
Češi začali nakupovat letenky na listopad a prosinec, podle prodejců letenek budou od září do prosince do zahraničí létat více než loni. Prodejci letenek zaznamenali kvůli podzimním prázdninám na poslední říjnový týden o čtvrtinu rezervací více než loni, v týdnu na přelomu listopadu a prosince je počet rezervací zatím přibližně o deset procent vyšší. U většiny prodejců letenek převažuje exotika, zejména pak země jihovýchodní Asie.
Češi začali skupovat letenky na zimní dovolené. Kraluje Asie
Zprávy z firem
Čtyřčlenná rodina může odletem do vybraných destinací z Vídně či Mnichova namísto Prahy ušetřit i 30 tisíc korun. Při cestě v byznys třídě se úspory šplhají nad sto tisíc korun.
Jak ušetřit desítky tisíc? Dovolenkové lety z Rakouska či Německa jsou výhodné
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.