Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Ze sauny rovnou do zatopeného lomu. I tak může vypadat wellness

Plovoucí sauna na zatopeném lomu v Lipnici nad Sázavou.
atelier HRA, Michal Čepek - Hidden Retreat
Petra Nehasilová
pej

Skandinávská tradice se v posledních několika letech rozmáhá i v tuzemsku. Saunu najdete v Národním divadle nebo na Vltavě s výhledem na Pražský hrad. Ateliér Hra teď navrhl jednu plovoucí, vznáší se na hladině zatopeného lomu.

„Návrh sauny ovlivnilo zejména místo samé a jeho specifická uzavřenost a tajuplnost,” přibližují architekti v autorské zprávě. Plovoucí sauna je umístěna na hladině zatopeného lomu v Lipnici na Sázavou. Objekt navrhlo architektonické studio Hra pro královehradeckou společnost Hidden Retreat.

„Klient definoval rozsah zadání a naším hlavním úkolem bylo nalézt správné měřítko pro plavidlo – objekt,“ dodávají architekti. 

Kromě samotné sauny má dřevostavba umístěná na pontonu také místo pro posezení nebo pochozí chodník, a to kolem celé plochy. 

Možnosti realizace komplikovala specifičnost místa, především jeho obtížná dostupnost. Speciální konstrukci má ponton. Navržena je tak, aby ji bylo možné dopravit na místo a smontovat bez použití mechanizace.

>>>>>>Zajímá vás architektura a design? Trendy a inspiraci od tuzemských a světových architektů můžete sledovat zde<<<<<<

Banksy: Láska v koši

Banksyho napůl skartovaný obraz se prodal za půl miliardy

Banksyho napůl skartované dílo trhlo aukční rekord. Prodalo se za Za 18,5 milionu liber (přes půl miliardy korun).

Přečíst článek

Letiště, ilustrační foto

Světové aerolinky jsou ve větší ztrátě, než se předpokládalo

Globální letecký průmysl se pomalu zotavuje z dopadů pandemie covidu na cestování. Aktuální analýza Mezinárodní sdružení letecké dopravy IATA ale upozorňuje na to, že ztráty aerolinek budou letos vyšší, než se předpokládalo.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Vyhlídku nechal postavit majitel domu v sousedství.

Nejprve zrekonstruoval dům, pak vyčistil okolí a nechal postavit vyhlídku pro všechny

Přečíst článek
Dřevěná konstrukce je primárně navržena jako čajový pavilon.

Český Těšín se dostal do zahraničních médií. Zaujal dřevěnou konstrukcí u přehrady

Přečíst článek
Doporučujeme