Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Zažijte noc ve vile od Gaudího. Za jedno euro včetně večeře a snídaně

Casa Vicens
Airbnb
Viliam Buchert

Večeře od michelinského kuchaře, snídaně a hlavně možnost přespat ve výjimečné stavbě od architekta Gaudího. To vše za pouhé euro.

Reklama

Exkluzivní nabídka pro dvě osoby na jedinou noc, která se už nebude podle všeho opakovat. Tak zní zpráva společnosti Airbnb, že 12. července se lze přihlásit do výběru na pobyt ve slavné vile Casa Vicens v Barceloně, která je prvním domem, který navrhl legendární architekt Antoni Gaudí.

Zajímavá je i cena, za kterou můžete v Casa Vicens přespat, užít si speciální prohlídku a luxusní večeři. Bude to stát pouhé jedno euro. Budova je totiž od roku 2017 muzeem a akce má sloužit jako propagace pozoruhodného místa, které muselo být kvůli koronavirovým restrikcím dlouho uzavřené.

Luxusní večeři v michelinském stylu výhercům připraví známá barcelonská Hofmann School of Hostelry. K snídani jsou pak kromě jiného slibovány „nejlepší“ croissanty, jaké prý ve městě můžete dostat. Snídaně proběhne na zahradě.

Automuzeum Svět Škodovek v Mrači
video

Pavel Zima ze Seznamu otevřel muzeum Škodovek

Svět Škodovek v Mrači nabízí kolem stovky krásných vozů z Mladé Boleslavi.

Přečíst článek

Reklama

Co je Casa Vicens?

Casa Vicens je budova v secesním stylu, kterou Antonio Gaudí navrhl jako letní sídlo pro továrníka Manuela Vicense. Byla postavena v letech 1883-1889, byla to první významná Gaudího práce a od roku 2005 byla zapsána na listinu světového dědictví UNESCO. Nachází se na adrese Carrer de les Carolines číslo 20-26 ve čtvrti Gràcia.

V minulosti se do budovy nedalo dostat, protože až do roku 2014 byla v soukromém vlastnictví. Majitelé jí pak prodali (hovoří se o astronomické ceně, která podle spekulací dosáhla kolem 25 milionů euro) a po nákladné rekonstrukci zde bylo v listopadu 2017 otevřeno muzeum. Až do vypuknutí koronaviru to byl oblíbený cíl desítek tisíc turistů.
 

Banksyho obraz Flying Copper ve výloze Galerie Kodl

Galerie Kodl prodává Banksyho. Za miliony

Ceny ověřených printů startují na 300 tisících a jdou do milionů. Některé z nich už mají nového majitele.

Přečíst článek

Leonardo da Vinci, hlava medvěda
video

Da Vinciho kresba medvědí hlavy se prodala za čtvrt miliardy korun

Kresba medvědí hlavy na papíře 7x7 centimetrů se prodala za více než čtvrt miliardy korun. Stala se tak suverénně nejdražším předmětem v dražbě britské aukční síně Christie's.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Rozhlednu ve Velké Deštné navrhli architekti.in.

Česko je rozhlednová velmoc. Tohle jsou ty nejkrásnější, z jedné vidět je i Malá Fatra

Přečíst článek
Původně středověký dům v Kutné Hoře prošel kompletní rekonstrukcí.

V Česku to trvá dvakrát déle. Zahraniční architekti kritizují povolovací procesy

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme