Zažijte noc ve vile od Gaudího. Za jedno euro včetně večeře a snídaně

Večeře od michelinského kuchaře, snídaně a hlavně možnost přespat ve výjimečné stavbě od architekta Gaudího. To vše za pouhé euro.
Exkluzivní nabídka pro dvě osoby na jedinou noc, která se už nebude podle všeho opakovat. Tak zní zpráva společnosti Airbnb, že 12. července se lze přihlásit do výběru na pobyt ve slavné vile Casa Vicens v Barceloně, která je prvním domem, který navrhl legendární architekt Antoni Gaudí.
Zajímavá je i cena, za kterou můžete v Casa Vicens přespat, užít si speciální prohlídku a luxusní večeři. Bude to stát pouhé jedno euro. Budova je totiž od roku 2017 muzeem a akce má sloužit jako propagace pozoruhodného místa, které muselo být kvůli koronavirovým restrikcím dlouho uzavřené.
Luxusní večeři v michelinském stylu výhercům připraví známá barcelonská Hofmann School of Hostelry. K snídani jsou pak kromě jiného slibovány „nejlepší“ croissanty, jaké prý ve městě můžete dostat. Snídaně proběhne na zahradě.
Svět Škodovek v Mrači nabízí kolem stovky krásných vozů z Mladé Boleslavi.
Pavel Zima ze Seznamu otevřel muzeum Škodovek
Enjoy
Co je Casa Vicens?
Casa Vicens je budova v secesním stylu, kterou Antonio Gaudí navrhl jako letní sídlo pro továrníka Manuela Vicense. Byla postavena v letech 1883-1889, byla to první významná Gaudího práce a od roku 2005 byla zapsána na listinu světového dědictví UNESCO. Nachází se na adrese Carrer de les Carolines číslo 20-26 ve čtvrti Gràcia.
V minulosti se do budovy nedalo dostat, protože až do roku 2014 byla v soukromém vlastnictví. Majitelé jí pak prodali (hovoří se o astronomické ceně, která podle spekulací dosáhla kolem 25 milionů euro) a po nákladné rekonstrukci zde bylo v listopadu 2017 otevřeno muzeum. Až do vypuknutí koronaviru to byl oblíbený cíl desítek tisíc turistů.
Ceny ověřených printů startují na 300 tisících a jdou do milionů. Některé z nich už mají nového majitele.
Galerie Kodl prodává Banksyho. Za miliony
Money
Kresba medvědí hlavy na papíře 7x7 centimetrů se prodala za více než čtvrt miliardy korun. Stala se tak suverénně nejdražším předmětem v dražbě britské aukční síně Christie's.
Da Vinciho kresba medvědí hlavy se prodala za čtvrt miliardy korun
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.