Zběsilá jízda F1 po Staré Praze. RedBull ukázal kontroverzní reklamní spot
Rakouská firma vyrábějící energetické nápoje RedBull ukázala reklamní spot se záběry z dubnového přejezdu formule po Karlově mostě. Jízda tehdy vyvolala silné kontroverze u části české veřejnosti i politické reprezentace. Řada uživatelů sociálních sítí tehdy kritizovala pronajmutí význačné kulturní památky pro propagační účely nadnárodní společnosti a vedení pražské radnice později prohlásilo, že o chystaném průjezdu formule do poslední chvíle nevědělo.
RedBull natáčel na několik místech v České republice a na Slovensku. Kromě Karlova mostu se formule ve videu objevuje také u Pražského hradu či u sochy Franze Kafky poblíž Národní třídy. Následně se děj přesouvá na Moravu, kde závodní vůz jede vinicemi.
Na Slovensku se pak formule objevuje mimo jiné v bratislavských ulicích, přejíždí přes Starý most přes Dunaj a nakonec zastaví u Bratislavského hradu.
Formule se na Karlově mostě objevila 21. dubna a její přítomnost vzbudila nesouhlas části veřejnosti. Pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha Sobě) tehdy serveru iDNES.cz řekla, že vedení magistrátu s průjezdem nesouhlasilo, ale že se vedení firmy RedBull zřejmě dohodlo s vedením městské části Praha 1, kde most leží.
Radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) pak iDNES.cz sdělil, že natáčení odsouhlasil poté, co mu dala zelenou Praha 1 i památkový ústav. Z žádosti firmy podle něj ale nebylo patrné, že se chystá na mostě průjezd formule a RedBull rovněž uváděl, že bude natáčet film, a nikoliv reklamní spot. Pokud by pravý účel vedení magistrátu vědělo předem, akci by nepovolilo, dodal.
Spot z České republiky a Slovenska je součástí série firmy RedBull, která k propagaci svého týmu formule 1 natáčí videa z různých zemí. Závodní vozy při nich projíždí místní přírodou či kolem nejznámějších historických památek. Předchozí reklamní videa společnost natáčela například v Indii, Argentině, USA, ve Švýcarsku či v Dánsku.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.